Yüzde 5 Değer Kazanan BTC Yeniden 35 Bin Doları Görür Mü?

Benzer Haberler

Bitcoin (BTC), kripto para piyasalarının genelinde görülen UST ve LUNA kaynaklı çöküşlerin ardından 25 bin dolar bandına kadar çekilmiş ve daha sonra 30 bin dolar etrafında fiyat mücadelesi vermeye başlamıştı. Bu süreçte 31 bin dolar bandını da test eden Bitcoin, bu bölgede tutunamayarak bir kez daha 28 bin dolar bandına kadar gerilemişti. Son günlerde volatil hareketler ortaya koyan Bitcoin bir kez daha 30 bin dolar bandını aşmayı başarınca, Bitcoin fiyatında gelen %5’lik değer artışı sonrasında yatırımcılar fiyatın 35 bin dolar seviyesine kadar gidip gitmeyeceği konusunda sorular sormaya başladı. Bitcoin yeniden 35 bin doları görür mü?

Nasdaq ve Bitcoin Arasındaki Korelasyon Azaldı

Lider kripto para birimi Bitcoin %5 oranda değer artışı elde ederek 30 bin dolar bandının üzerine çıktı. Son dönemlerde Nasdaq ile büyük bir korelasyon içinde olan ancak geçtiğimiz hafta itibariyle gelen fiyat hareketleri sonrasında bu korelasyonu azaltan Bitcoin, toparlanma hareketlerini sürdürüyor. Nasdaq geçtiğimiz haftayı %7 oranda değer kazancı ile tamamladı ve yeni haftada da Bitcoin değer artışları elde etti. Bitcoin’in kısa vadeli rallisini sürdürüp sürdüremeyeceği merak konusu.

Bitcoin’de Aşağı Yönlü Beklentiler

Kripto para şirketi Nexo’nun kurucusu ve yönetim kurulu üyesi Antoni Trenchev, Bitcoin’in yeni dip seviyeleri görebileceğini iddia etti. Bloomberg’e konuya ilişkin fikirlerini açıklayan Trenchev “Nasdaq geçtiğimiz hafta büyük artış kaydetti. Bitcoin ise bu yönde bir performans sergilemedi. Korelasyonun azalması istenilen sonucu veremedi. Bitcoin’in 26 bin dolara düşmesi kaçınılmaz görünüyor” dedi. Öte yandan Fundstrat’ta baş stratejist olan Mark Newton da müşterilerine yönelik hazırladığı bir notunda, Bitcoin’in 12 Mayıs tarihinde gördüğü 25 bin dolar seviyesine tekrar gerileyebileceğinin mümkün olduğunu belirtti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem