Yeni Hafta Hızlı Başladı, Altcoinlerde Durum Ne?

Benzer Haberler

Kripto para piyasalarında Ağustos ayı, geçtiğimiz aylara göre oldukça verimli geçiyor. 2021 yılının ilk 4 ayında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) tüm zamanların rekor seviyesini de 4 kez güncelledi. Bununla birlikte altcoin piyasasında da rekor seviyeler sıkça görüldü. Ancak Mayıs ayında BTC’nin çökmesiyle 30 bin dolara gerilemesi, altcoin piyasasında da büyük geri çekilmeleri tetikledi. Büyük geri çekilmeler, Temmuz ayının sonlarında bir kez daha BTC’nin yükselişe geçmesiyle geride kalmaya başladı. Ardından BTC’nin yeni hafta başlangıcında 50 bin dolar seviyesinin üzerine çıkması, beklendiği gibi altcoin piyasasında da hareketliliklerin başlamasını sağladı. BTC yeni günde tekrar 50 bin doların altına sarktı ancak analistler piyasada yükseliş sinyallerinin görüldüğünü ifade ediyor.

Günün En İyi Performans Sergileyen Altcoinleri

Bitcoin’in yeni haftaya yeni yükselişlerle girmesi birçok altcoinin de ciddi yükselişler elde etmesini sağladı. Ancak bu yükselişlerde her zaman tek etken BTC’nin yükselişi de olmadı. 23 Ağustos Pazartesi günü en çok yükseliş elde eden altcoinler WAX (WAXP), Gnosis (GNO) ve IOST (IOST) oldu. Bu 3 altcoin arasında en iyi performansı sergileyen altcoin WAX oldu. BTC’nin yükselişi elbette burada da etkisini gösterdi ancak WAX yükselişindeki en büyük etken Binance borsasının listeleme haberi oldu.

WAX (WAXP)

Çevreci bir NFT zinciri olarak çalışan WAX projesi, Visa’nın NFT satın aldığını duyurmasıyla da yükselişini hızlandırdı. Analistler, bu delege edilmiş hisse kanıtı (DPoS) projesinin ilerleyen dönemlerde adından daha çok söz ettirebileceğini ifade ediyor. Birkaç gün öncesine kadar 0,18 dolar bandında fiyatlanan WAX, listeleme haberiyle 0,60 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Gnosis (GNO) ve IOST (IOST)

Bir diğer yandan, ETH tabanlı merkezsiz bir tahmin piyasası olan Gnosis de projenin arkasındaki ekibin ZK Açık Yasal Çalışma Grubuna katıldıklarını açıklamasıyla ciddi bir yükseliş elde ederek yatırımcılarını güldürdü. 23 Ağustos tarihinin en iyi performanslarından birini sergileyen hız odaklı proje olan IOST da Moonstake ile yeni bir stake etkinliğini duyurdu. Bu duyurunun meyveleri de hafta başında kendisini göstermeye başladı. Analistler, 3 altcoinin de ilerleyen günlerde takip edilmesi gerektiğini belirtiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem