Yatırımcıların Gözdeleri: ETH, ADA, SOL

Benzer Haberler

Bitcoin’in (BTC) aniden 50.000 doların altına düşmesiyle birlikte kripto para piyasası yeniden krımızılara bürünse de, kurumsal yatırımcıların iştahı hala ilk günkü gibi yerinde. Avrupa’nın en büyük dijital varlık fon yöneticisi olan CoinShares, kurumsal yatırımcıların verilerini açıklayarak piyasa ilgisinin hangi Altcoinlere yöneldiğini açıkladı.

ETH’den Sonra ADA ve SOL İlgi Görüyor

CoinShares tarafından aktarılan bilgilere göre, özellikle 3 kripto para birimi bütün kurumsal yatırım dünyasının dikkatini çekmiş durumda. CoinShares’in yönettiği fonların toplam miktarı 56,86 milyar dolara ulaştı. Bunların arasında Ethereum (ETH) gibi Altcoinler de yer alıyor. Ethereum bu fonun %32’lik kısmını kapsıyor. Ethereum her zamanki gibi en gözde Altcoin olma özelliğini koruyor.

Cardano ise kurumsal yatırımcının dikkatini çeken ikinci kripto para birimi oldu. Cardano (ADA), 10 milyon dolarlık hasılat ile haftaya damga vurdu. Kurumsal yatırımcı geçtiğimiz hafta 10 milyon dolarlık ADA yatırımı yaptı. Ancak bunun CoinShares’in portföyünde sadece %0,15’lik paya sahip olduğu görülüyor. Özellikle son bir haftada rekor tazeleyen Cardano’nun, yine de 12 Eylül’de yapılması planlanan hard fork projesiyle daha fazla yatırım alması bekleniyor.

Cardano’dan sonra yatırımcıların dikkatini çeken bir diğer kripto para birimi ise Solana oldu. Yakın zamanda 100 doların üzerine çıkan Solana (SOL), kurumsal yatırımcıdan da 1 haftada 3.3 milyon dolar yatırım aldı. Solana’nın NFT çılgınlığı ile hareket ettiği ve ciddi bir artış elde ettiği görülüyor. Bu artış kurumsal yatırım ile desteklenirse de SOL için yeni rekorlar gelebilir.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem