Wolfgang Beltracchi NFT Dünyasında!

Benzer Haberler

Tüm zamanların en ünlü sanat sahtekarlarından biri olan Wolfgang Beltracchi, NFT dünyasına giriyor. Ünlü sanat sahtekarı, dünyanın en pahalı tablosu olan Salvator Mundi’ye dayanan bir NFT koleksiyonu yaratıyor.

Beltracchi, Ethereum blok zincirinde 4.608 NFT’den oluşan ‘The Greats’ etiketli bir projeyi hayata geçirdi. Beltracchi, Leonardo da Vinci’nin dünyanın en pahalı tablosu olan Salvator Mundi’yi NFT dünyasında yeniden meydana getirecek.

Sahtekar Beltracchi, Pablo Picasso, Vincent Van Gogh, Leonardo da Vinci, Andy Warhol, Salvador Dali ve Roy Lichenstein gibi birçok efsanevi sanatçının eserlerini yeniden meraklılarıyla buluşturacak.

Beltracchi’nin yaptığı eser, Suudi Arabistan’ın veliaht prensi Muhammed bin Salman adına 450 milyon dolara Prens Badr bin Abdullah’a satıldı.

Beltracchi, Max Ernst, Heinrich Campendonk ve Fernand Léger’in beğenisine göre boyanmış sanat eserlerini kopyaladı. Sahtecilikten üç yıl hapis yatan Alman, sanat tarihinin yedi farklı döneminde Salvator Mundi’yi kopyalamış.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem