Wikimedia Vakfı, Platformlarında Kripto Bağışını Askıya Aldı

Benzer Haberler

Wikimedia Vakfı, kripto para birimi bağışlarını askıya alacağını duyurdu. Wikimedia Vakfı’nın yaptığı duyuruda ayrıntılı olarak açıklanan bu kararın alınmasında, topluluğunun taleplerinden etkin rol oynadı.

Wikimedia Vakfı, çeşitli internet kullanıcılarının düzenlemesine izin veren Wiki tarzı web sitelerine uyan bir grup platform için bir ana kuruluştur. Şirketin bünyesindeki şubelerden bazıları sırasıyla Wikipedia, Wikibooks, Wikiversity ve Wikinews’dir.

Wikimedia Vakfı, topluluğunun emriyle 2014 yılında bağışları için dijital para birimlerini kabul etmeye başladı. Ancak vakıf, bu tür paraların bağış için uygun olup olmadığını etraflıca görüştükten sonra dijital paralar ile ödeme seçeneğini iptal etme kararı aldı. İşte vakıf tarafından yapılan o açıklama:

“Wikimedia Vakfı, bir bağış aracı olarak kripto para biriminin doğrudan kabulünü durdurmaya karar verdi. Gönüllülerimiz ve bağışçı topluluklarımızdan gelen taleplere dayanarak kripto para birimini doğrudan kabul etmeye 2014 yılında başladık. Bu kararı, aynı topluluklardan gelen son geri bildirimlere dayanarak veriyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem