Wharton, Blockchain Kurslarının Ödemesini Kripto Para Olarak Alacak

Benzer Haberler

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Pennsylvania Üniversitesi’nde önde gelen bir işletme okulu olan Wharton School, Coinbase değişimi aracılığıyla blok zincir kursları için bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimini resmi olarak kabul ediyor.

Ivy League işletme okulu, en yeni çevrimiçi yönetici eğitim programı olan “Blockchain ve Dijital varlıkların Ekonomisi” kursunun Ocak 2022’de başladığını belirtti.

Bu program, toplam öğrenim ücreti 3.800$ olan altı haftalık bir programdır. Wharton, çevrimiçi eğitim platformu Coursera aracılığıyla, blockchain hakkında bilgi edinmek isteyen öğrencilere kripto para birimi ve blok zinciri hakkında bir giriş kursu sunuyor.

Tesla CEO’su olan ve 1997 yılında bu okuldan mezun olan Elon Musk, Wharton School’un mezunlar ağı ve ünlü kripto borsası BitMex’in kurucusu Arthur Hayes arasında yer alıyor.

Geçen Mayıs ayında, Pennsylvania Üniversitesi anonim kripto bağışlarında 5 milyon dolar aldı. Bağışı aldıklarında, Wharton’ın bağışı hemen 7 milyon dolardan fazla olan fiat para birimine çevirdiği bildiriliyor.

Wharton işletme okulu, program katılımcılarından kripto varlıkları kabul eden ilk Ivy League kurumu veya ABD işletme okulu oldu.

Blockchain.News tarafından bildirildiği üzere, programın akademik direktörü ve Wharton School’da profesör olan Kevin Werbach teknik, yönetimsel ve geleneksel Finans dahil olmak üzere farklı geçmişlere sahip profesyoneller ve yöneticiler için tasarlanan programın lideri olacak. Kevin Werbach, programın ticari ve düzenleyici yönlerini ele alacak.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem