Volaris, Bitcoin Kabul Eden İlk Havayolu Şirketi Oldu!

Benzer Haberler

El Salvador’da Bitcoin devrimleri hız kesmeden devam ediyor. El Salvador vatandaşlarının Bitcoin’e yavaş yavaş ısınmasıyla birlikte önemli şirketler ve kuruluşlar da ciddiyetin farkına vardı. Son gelişme ise bir havayolu şirketi olan Volaris’te yaşandı. Şirket El Salvador’da Bitcoin ile yapılan ödemeleri kabul etmeye başladı.

El Salvador merkezli havayolu şirketi Volaris, Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başladı. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, haberi 19 Ekim’de yayınladı. Bitcoin, son birkaç haftadır yükselişte ve 60.000 dolar sınırını rahatça geçti. En son duyuru, lider kripto paranın büyümesini hızlandırdı.

El Salvador Devlet Başkanı, gelişmeden bahsetti ve ülkenin uçuş tekliflerini iyileştirmesi üzerine Volaris’e izin vereceğini belirtti. Ayrıca Volaris, Bitcoin ve Chivo cüzdanını kabul eden ilk havayolu şirketi oldu. Bukele, bilgileri Cumhurbaşkanlığı makamının resmi Twitter hesabından yayınladı.

Volaris ayrıca resmi web sitesinde gelişmeyle ilgili bir açıklama yayınladı. Gönderide, Volaris’in El Salvador müşterilerine dijital para birimini bir ödeme yöntemi olarak kullanma olanağı sağlamak için çaba sarf ettiğine dair açıklamalar yer aldı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem