Vietnam Hükümeti Kripto Paralara Düzenleme Getiriyor

Benzer Haberler

Vietnam hükümeti, kripto ekonomisi için yasal ve düzenleyici bir çerçeve geliştirmeye çalışıyor. Yerel haber kaynağı Vietnamnet tarafından hazırlanan bir rapora göre, Başbakan Yardımcısı Le Minh Khai; Maliye, Adalet, Bilgi, İletişim Bakanlıklarına ve Vietnam Devlet Bankasına kripto para birimleri ve sanal varlıklar için yasal bir çerçeve oluşturma talimatı verdi.

Vietnam hükümetinin öncelikli hedeflerinden biri, dijital varlıkları ülke ekonomisinin ve dijital ortamın özelliklerine göre tüm yönüyle araştırmak, tanımlamak ve sınıflandırmaktır.

Buna ek olarak, hükümetin “ilgili riskleri kontrol etmek için sanal varlıklar, elektronik para ve sanal paraya ilişkin yasayı geliştirmek ve mükemmelleştirmek için belirli görevler, işler ve yönelimler önermeye, ancak BT ve e-ticaretin gelişimini etkilememeye” çalıştığı belirtiliyor.

Vietnam’ın Blockchain’e Yönelmesinin Olumlu Etkileri

Asya ülkelerinin çoğu kripto paralara karşı pozitif bir tutum sergiliyor. Bu gelişmelerin ışığında Vietnam’da da kripto para sektörü büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Hükümet, kripto para ekosistemi üzerinde şimdiye kadar nispeten olumlu bir duruş sergiledi. Hükümetin dijital para ekosisteminin geliştirilmesine olan bu ilgisi, zamanında Bilgi ve İletişim Bakanlığı tarafından piyasalara çıkartılan akaChain blok zinciri platformuna dayanıyor. Çok uluslu şirketlerin çeşitli pilot programlar için Vietnam’ı seçmesiyle birlikte kripto para madencilerinin çabaları iyi meyveler verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem