Valliance Bank’tan Kripto Para Ticaretine Yeşil Işık

Benzer Haberler

Valliance Bank, müşterilerin kripto para alabilmesi, satabilmesi ve tutabilmesi için dijital varlık platformu Bakkt ile bir anlaşmaya vardığını duyurdu.

580 milyon dolardan fazla varlığa haiz olan Valliance Bank, 14 Şubat’ta paylaşılan bir haber platformuna göre banka müşterilerine mobil tatbik vasıtasıyla Bitcoin ve Ethereum alım-satım hizmeti sunacak.

Valliance Bank ve Bakkt ortaklığının aslolan amacının, kripto paralara erişimi dijital ortamda kolay ve ulaşılabilir hale getirmek olduğu ifade edildi. Birçok bankanın, kripto para borsası Bakkt’ın 2022’nin ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen platformuna katılmış olduğu söyleniyor.

Valliance Bank ile ortak olmaktan ve ve müşterilerinin gereksinimlerine müsait kripto deneyimi sunmaktan coşku duyduklarını belirten Bakkt Gelir Müdür Sheela Zemlin:

“Kripto para piyasası oldukça fazla insana ulaştı sadece birçoğu hala iyi mi başlayacağından güvenli değil. Halihazırda güvenlikleri bir yerden girmek istiyorlar.” Dedi.

Bakkt ile konsorsiyum kurarak kripto paralara ilgisi artan müşterilerine uygar ve rahat çözümler sunduklarını söyleyen Valliance Bank Başkanı Alicia Wade:

“Her geçen gün daha çok müşterimizin kripto para ticareti yapmak istediğini görüyoruz. Bakkt’ın kripto para bağlantılarını direkt mobil bankacılık uygulamamıza bağlayarak müşterilerimize sorunsuz bir biçimde kripto para alım-satımı hizmeti sunacağız.” Dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem