Uzmanından Yatırımcılara Kritik Tavsiye: Sakın Satmayın!

Benzer Haberler

Küresel finans piyasalarında hareketli dönemler yaşanıyor. Çift yönlü fiyat hareketlerinin görüldüğü piyasalarda, Rusya – Ukrayna savaşının etkileri ile birlikte, Çin’de açıklanan yeni vakaların etkileri de görülüyor. Diğer taraftan piyasalar üzerinde yaklaşan merkez bankaları para politikası toplantılarının da baskısı hissediliyor. Bu gelişmeler ve etkenler ışığında altın fiyatları bir süredir düşüşlerine devam ederken, dolar kuru ise kritik 15 TL seviyesinin altındaki seyrini sürdürüyor. Yatırımcılar varlıklarında yön belirlemek için uzman ve analist yorumlarını değerlendirmeye devam ederken, kritik bir değerlendirme de Emlak ve Yatırım Danışmanı Mert Başaran’dan geldi. Uzman isim, yatırımcılara malda kalma tavsiyesinde bulundu.

Başaran: Bir Atak Geleceğini Söylemiştim

Emlak ve Yatırım Danışmanı Mert Başaran, piyasa değerlendirmesinde bulundu ve yatırımcılara seslendi. Uzman isim, insanların ellerinde bulundurdukları hiçbir şeyi satmamaları gerektiğini belirterek, alım fırsatlarının kaçtığını ve yüksek fiyatlı sürecin artık seçimlere kadar devam edebileceğini ifade etti. Youtube’da “Ne Var Ne Yok” kanalında açıklamalar yapan Başaran “1 yıl önce ben bunları söylemeye başladım. Dünyada insanları mülkiyetsizleştirme projesi, savaşlar ve Türkiye üzerindeki projeler derken ben bir atak geleceğini söyledim” ifadelerini kullandı.

Mert Başaran’dan Kritik Açıklamalar

Mert Başaran dikkat çeken açıklamalarında “Dünya genelinde orta direğe karşı bir saldırı yapılacak demiştim. Çöplerinizi bile satmayın dedim. Satmayanlar şu an dua ediyorlar, satanlar ise bin pişman… Ev fiyatlarının da uçacağından bahsetmiştik. İnsanlar maalesef evlerini sattı. 120 bin liralık ev 500 bin lira oldu. Küçük yatırımcının ellerinden malları almak istiyorlar. Bu küresel bir projedir. Belli şeyleri konuşturmak istemiyorlar, ekonomiler daraldı. Al dönemi şu an geçti, şu an satma dönemindeyiz. 2023’e kadar bekleme dönemindeyiz. Ev fiyatları fırlamış durumda…” sözlerini dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem