Usta Analiste Göre Bitcoin’de Tünelin Ucu İç Açıcı Görünmüyor!

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Kasım 2021’de gördüğü 69 bin 045 dolarlık tarihi fiyat zirvesinden sonra başlattığı düşüş eğiliminde hızla kan kaybetti. Aylarca devam eden bu düşüş sürecinde çok ciddi gerilemeler yaşayan Bitcoin, geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşler ile 25 bin dolar bandını da test etti. Sert düşüşlerin etkisinde kalan Bitcoin sert geri çekilme sonrası hafif toparlanma yaşamış olsa da Bitcoin’in kan kaybetmeye devam ettiği görülüyor. Küresel makroekonomik belirsizliğin artmaya devam ettiği ortamda Bitcoin için uzmanlar neler söylüyor?

Uzmanlar Bitcoin Fiyatı İçin Ne Diyor?

Kripto para piyasasında bazı anonim analist ve uzmanlar, Bitcoin’in şimdilerde ilerleyen dönemlerdeki boğa sezonu için taban bölge oluşturduğunu ifade ediyor. Yani uzmanlara göre Bitcoin mevcut piyasada bir dip bölge belirledikten sonra yeninden yüksek oranlı yükselişlere başlayabilir ve boğa sezonu tekrar görülebilir. Bu durum, mevcut piyasanın ayıların kontrolünde olduğuna işaret ediyor. Ayıların kontrolündeki piyasalarda Bitcoin, son 24 saatte tekrar 29 bin dolar seviyesinin altına geriledi ve uzmanlar, traderların beklenenden daha uzun süre zor durumda kalabileceğini ifade ediyor.

Usta Analistin Tahminleri Korkuttu

Flow to Stock (Stok Akışı – F2S) modelini Bitcoin’e uygulayan ünlü analist PlanB, Bitcoin’de bu olası dip bölgenin 27 bin 500 dolar seviyesinde oluşabileceğini, bu senaryonun gerçekleşmesi halinde Bitcoin’in bir süre daha bu bölgede dengede kalabileceğini ifade etti. PlanB’ye göre Bitcoin’de olası düşüş sonrasında fiyat hareketleri için zincir üstü veriler de iç açıcı görünmüyor. PlanB, teknik göstergeler üzerinden yaptığı yorumlardan yola çıkarak, kısa vadede Bitcoin’de bir kez daha düşüş yaşanabileceğini ifade ediyor. Öte yandan Bitcoin ile Nasdaq 100 endeksi arasında devam eden korelasyonda da düşüş işaretlerinin görülmesi endişe yaratıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem