Ünlü CEO ve Analist BTC, ETH ve SOL Tahminlerini Paylaştı

Benzer Haberler

Kripto para piyasalarında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bir Bitcoin (BTC) ETF başvurusunu onaylamasından sonra görülen hızlı yükseliş hareketlerinin izleri görülmeye devam ediyor. Piyasalarda Bitcoin’in öncülüğünde yükseliş sinyalleri kendisini göstermeye devam ederken, analistler de yatırımcıların yoğun olarak araştırdığı ve yöneldiği kripto paralar hakkında analiz ve tahminlerini sunmaya devam ediyor. O analistlerden biri olan, Real Vision’un kurucu ortağı ve CEO’su Raoul Pal da Bitcoin, Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) fiyatlarına odaklandı. Pal, 3 fiyat tahmin grafiğinin de “saf sihir” gibi çalıştığını iddia ederek dikkatleri bu 3 kripto para birimine çevirdi. Pal’a göre tahminleri, doğru bir çizgide ilerliyor.

Bitcoin (BTC) Tahminleri

Yeni bir Crypto Banter podcast yayınında konuşan ünlü analist ve CEO Raoul Pal, Bitcoin’in mevcut piyasa döngüsünü 2012-2013 dönemi ile kıyasladı. Pal, bu boğa koşusundan sonra Bitcoin fiyatının 250 bin dolar seviyesinin üzerine çıkacağına inandığını ifade etti. Konuya ilişkin olarak Pal “Bunu bir yıldan uzun süredir kullanıyorum ve saf sihirdi… Bize oldukça net bir hedef veriyor. Buun nasıl yürüdüğünü bildiğimizi düşünerek, ayı piyasası aracılığıyla eklemeye devam etmem için bana güç verdi.” sözlerini dile getirdi.

Ethereum (ETH) Tahminleri

Bitcoin ile ilgili açıklamalarından sonra Ethereum’a odaklanan Pal, ETH için 2016’dan 2021’e kadar olan fiyat trendini Bitcoin fiyatı ile kıyaslayan bir tablo ortaya koydu. Pal konuya ilişkin olarak “Ve işte 2017’de Ethereum’a karşı Bitcoin tablosu… Oldukça iyi geçti. Aslında, bunu Bloomberg’de gerçek zamanlı bir çizelge olarak ele aldım ve şu an neredeyse işe yarıyor. Çünkü çok yakın…” sözlerini dile getirdi.

Solana (SOL) Tahminleri

Son olarak Solana’ya değinen Raoul Pal, akıllı sözleşme platformu olan Solana’nın, Ethereum’un 2016-2017 döneminde izlediği yolun aynısını nasıl izlediğini gösteren bir grafiğe yer verdi. Pal’ın paylaştığı grafiğe göre bu hareketlilik devam ederse, Nisan 2022 döneminde SOL, 800 dolar seviyesinin üzerini görebilir. Konuya ilişkin olarak Pal “Ethereum fiyatı şu anda 2017’deki Bitcoin fiyatı ile oldukça uyumlu ve Solana, Ethereum olarak fiyatta bir ağ bakımından hızlı büyüyor. Ancak grafik yine aynı, bu delilik…” sözlerini dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem