Ünlü CEO, Kripto Paralardan Muazzam Artışlar Bekliyor

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları bir süredir volatil hareketlere sahne oluyordu. Özellikle hızlı başlayan 2021 yılının Mayıs ayı ortalarında gelen sert çöküş sonrası, başta lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) olmak üzere, neredeyse tüm kripto para birimleri sert dalgalanmalar yaşadı. Bu dalgalanmalarda, daha sonra BTC yükseliş sinyalleri göstermiş olsa da Eylül ayı başlarında gelen bu yükselişler, bir kez daha yerini sert değer kayıplarına bıraktı. Ancak piyasalarda birçok analist, yılın son çeyreğinin kripto paralar için yükselişler ile geçeceğini düşünüyor. Bu fikri paylaşanlardan biri olan dünyaca ünlü ekonomist ve Real Vision CEO’su Raoul Pal da ilerleyen birkaç ay içinde kripto para piyasalarının çok büyük bir boğa sezonuna girmesini bekliyor.

Ünlü CEO’ya Göre Piyasalar Artık Yükseliş Evresine Girdi

Kripto para piyasalarında birçok analist, bir süredir 2021 yılının son çeyreğinde boğa sezonu görüleceğini iddia ediyordu. Bu iddialarla birlikte artık Ekim ayı geldi ve Ekim ayının ilk günlerinde Bitcoin yükseliş sinyalleri vermeye başladı. Fiyat performansından da desteklerin geldiği bu süreçte Pal, sosyal medya hesabından bir dizi grafik paylaşarak yükseliş iddia ve yorumlarını ortaya koydu. Pal, kripto para piyasalarının boğalar için harika bir görünüme girdiğini savundu.

Pal’ın Paylaştığı Grafik

Pal, paylaştığı grafikte kripto paraların logaritmik şekilde artan piyasa değerini işaret etti. Pal’ın paylaştığı grafiğe göre piyasa değeri, yükselen kanalın alt sınırına dokunarak destek buldu. Bu da önümüzdeki dönemlerde kripto para piyasalarının değerinin 3-6 kat oranda artabileceğine işaret ediyor. Ünlü CEO, bu aşamadan sonra yatırımcıların aşırı alım döneminden, aşırı satış dönemine geçeceğini düşünüyor. Ünlü CEO’ya göre bu gelişme sonrasında özellikle 2022 yılının ilk çeyreğinde kripto para piyasalarında muazzam bir büyüme gerçekleşecek.

Balina Alımları Neyi İşaret Ediyor?

Öte yandan zincir üstü analistleri, ağda yapılan incelemeler sonrası balina hesapların da sert alımlar yaptığını ifade ediyordu. Piyasadaki son düşüşlerde sert alımlar yapan balinaların, artık bu varlıkları satacak ortam oluşturmaya başladığı iddia ediliyor. Glassnode yetkililerinden Schultze-Kraft, 2021 yılının 3. çeyreğinde balinaların, Bitcoin arzının %80,5’lik bölümüne sahip olduğunu dile getirmişti. Bu gelişmeler, Raoul Pal’ın iddialarını destekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem