Ünlü Analistten Nedenleriyle “Müjde” Gibi ETH Fiyat Tahmini!

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları, Eylül ayına Bitcoin (BTC) öncülüğünde güçlü bir giriş yaptı. Eylül ayının ilk günlerinde BTC 50 bin dolar üzerini test etmeye başlayınca altcoinler de bu yükselişlere benzer tepkiler verdi. Gelen paralel tepkilerle birlikte kripto para piyasalarında bir ralli sıcaklığı görüldü. Ardından 7 Eylül tarihinde BTC 43 bin dolar bandına kadar gerileyince, altcoin piyasası da yine benzer şekilde cevap verdi ve bu da piyasada düşüş eğiliminin görülmesine yol açtı. Ardından piyasalar BTC öncülüğünde bir miktar toparlanma hareketliliği sergilese de piyasalarda konsolidasyon hakimiyeti de kendisini gösterdi. Ancak bu süreçte güçlü kalmayı başaran Ethereum (ETH) için, ünlü analist Lark Davis, olumlu analizlerle takipçilerinin karşısına çıktı.

Davis, ETH’ye Gelen Yoğun Satın Almaları İşaret Ediyor

Lark Davis, Ethereum’dan beklentilerini dile getirdi ve bu beklentileri için nedenlerini de sıraladı. Ünlü analiste göre Ethereum 10 bin dolar seviyesini görecek. Davis, ETH’nin 10 bin dolara yükselmesinde nelerin etkili olacağını da ifade etti. İlk neden olarak Davis, ETH’ye karşı artan satın alma talebini işaret etti. İnsanların 3 bin 426 dolar ile 3 bin 536 dolar aralığında 10 milyon adet ETH satın aldığını ifade eden Davis konuya ilişkin olarak “İnsanlar bu seviyelerden ciddi miktarlarda ETH aldı. Fiyat yükseldikçe dirençler zayıflıyor, grafikte fiyatın önü açılıyor. Bu zayıf dirençler fiyatın hızla patlama yapabileceğini gösteriyor.” sözlerini dile getirdi.

Davis, ETH’deki Azalan Arzı İşaret Ediyor

Ünlü analist, olası ETH yükselişinde ikinci etkili neden olarak azalan arzı işaret etti. Bilindiği gibi bir varlığın fiyatının belirlenmesindeki en önemli etken arz-talep dengesidir. Varlığın arzı azaldıkça ya da sabit arzda talep arttıkça, varlığın fiyatı yükselir. ETH de 5 Ağustos tarihinde Londra güncellemesini tamamladı. Bu güncelleme sonrası ağda ETH yakma işlemleri başladı. Yani yaklaşık 40 gündür sürekli olarak belli miktarlarda ETH imha ediliyor. Davis, bu azalan arzın olası ETH yükselişine etki edeceğini belirtiyor.

Olası Yükseliş İçin “Artan Stake” Etkeni

Davis, ETH’deki olası yükseliş için 3. ve son neden olarak da Arbitrum’un inanılmaz taleplerle karşılaşmasını işaret ediyor. Layer 2 çözümleri olan Arbitrum’da kilitli varlık miktarı neredeyse 3,5 milyar dolara kadar ulaştı. ETH 2.0 sözleşmesine bağlı varlık miktarı da 7,6 milyon ETH’ye ulaştı. Analist, artan yoğun ilginin, zaman geçtikçe daha fazla stake yapılmasını sağlayacağını ifade ediyor. Artan stake demek de borsalardaki sıcak varlıkların azalması anlamına geliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem