Ünlü Analiste Göre BTC 2022 Sonunda 200 Bin Dolar’da

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son birkaç gündür yukarı yönlü bir hareketlilik başlattı ve piyasalar da genel olarak Bitcoin’in başlattığı bu hareketliliğe uyum sağladı. BTC bu süreçte yeniden 48 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak 49 bin dolar seviyesini test etmeye başladı ancak asıl direnç bölgesi olan 50 bin dolar bölgesinin üzerine henüz çıkamadı. Ancak yine de BTC bu hareketlilik ile birçok yatırımcıyı umutlandırmayı başardı. BTC’de yukarı yönlü toparlanma hareketlerinin görülmesi ile birlikte birçok analist de gelecekte BTC’nin nerede olabileceğine dair yorumlarını paylaşmaya başladı. Ünlü analist Nicholas Merten de Bitcoin’in fiyatını 4 katına çıkarmak için gereken potansiyel yolu takipçileri ile paylaştı.

Nicholas Merten’in Açıklamaları ve Tahminleri

Youtube üzerinden 488 bin abonesine analizlerini ve tahminlerini paylaşan Nicholas Merten, Bitcoin’in 2022 sonunda 200 bin dolar seviyesine ulaşacağını iddia etti. Merten konuya ilişkin olarak da “Her seferinde döngülerin bir yıl daha uzadığını, genişleyen döngü teorisiyle görebiliriz. Bir önceki yıla ait ayı piyasasına bakın, her döngüde yaklaşık 13 ile 11 ay ekliyoruz. Dolayısıyla bu teoriyi ele alırsak ve 12 ay daha eklersek, önceki ortalamaların ortasında buluşuruz. Burada 200 bin dolar gibi bir tür parabolik hedefe ulaşmak için iyi bir yol haritasında olduğumuzu görebiliriz, yani 2022’de.” sözlerini dile getirdi.

Merten, BTC’nin 200 Bin Dolar Yolculuğu İçin Gereken Şartı Açıkladı

Ünlü analist Merten, Bitcoin’in 200 bin dolar seviyesine çıkması için birçok trader’ın göz ardı ettiğini söylediği bir teoriyi gerçekleştirmesi gerektiğini belirtti. Analiste göre Bitcoin’in bu fiyat seviyelerine ulaşabilmesi için biraz daha düşüş eğiliminde seyretmesi ve 30 bin dolar seviyesine yakın bölgelere kadar bir sert düzeltme daha yaşaması gerekiyor. Merten, teorisine göre Bitcoin’in 30 bin dolar ile 35 bin dolar aralığını bir kez daha test edeceğini düşünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem