Ünlü Analist BTC’den Neden Büyük Ralli Bekliyor?

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son dönemlerde volatil yapıda olduğunu birçok net örnekle gösterdi. Bitcoin fiyatındaki oynaklığın arkasında elbette birçok farklı ve güçlü faktör rol oynadı. Bunlar arasında en önemli etkenlerden biri de Çin’den gelen baskıcı ve yasaklayıcı haberler oldu. Son olarak geçtiğimiz hafta Çin Merkez Bankası (PBoC) tarafından gelen yasaklama haberlerinin ardından sert düşen BTC, hafta arasında toparlandı ve yeni haftaya 45 bin dolar bölgesini test ederek başladı. Ancak birçok analist, 2021 sonlarında BTC’den çok daha iyi bir fiyat performansı bekliyor. Bitcoin’in 6 haneli fiyat bölgesine ulaşacağını düşünen analistlerden Lark Davis, yılın son çeyreğine büyük umutlarla bakıyor.

Lark Davis 2013 Yılına Benzer Bir Döngüde Olduğumuzu Düşünüyor

Takipçileriyle analiz ve yorumlarını paylaşan Lark Davis, BTC adına son 8 yılın ay bazında fiyat hareketlerini ortaya koydu. Davis’in ortaya koyduğu analiz tablosuna göre BTC, son 8 yılın 6’sında yüzdelik dilim olarak çift haneli değer artışları gerçekleştirdi. Tabloya göre 2013 yılının Kasım ayında da BTC adına en büyük yükseliş olmuştu. Ayrıca 2020 yılının da son çeyreği tamamen yükselişlerle geçmişti. Davis, geçmiş verilere dayanarak Ekim ayında BTC için yeniden yükselişlerin başlayacağına inanıyor. Davis, Çin haberleri ve diğer olumsuz gelişmelere rağmen, BTC’nin 2013 yılındakine benzer bir döngüde olduğunu düşünüyor.

Borsalardaki BTC Kıtlığı

Ünlü analist Lark Davis, BTC için yılsonu beklentilerine ilişkin “Bitcoin’in Nisan ayında zirveye çıkması pek mantıklı gelmiyor, daha büyük ihtimalle 2021 sonu ya da 2022 başında gerçek zirveyi göreceğiz” sözlerini dile getiriyor. Davis, zincir üstü verilerde Bitcoin için her şeyin yolunda gittiğini savunuyor. Analiste göre borsalardaki BTC kıtlığı da daha büyük artışları tetiklemeye hazırlanıyor.

Olası Bir ETF Başvurusunun Kabul Edilmesi

Lark Davis, BTC için beklediği büyük boğa koşusunda, ABD’deki ETF’lerden birinin onaylanması olasılığına odaklanıyor. Kimin ETF başvurusunun kabul edildiği fark etmeksizin, Davis bir ETF başvurusunun onaylanması durumunda, insanların piyasaya akın edeceğini düşünüyor. Ayrıca Davis, düzenleyici kurumların piyasaya daha net düzenlemeler getirmesinin de yatırımcılara güven verebileceğini ve bu olası adımların da olası boğa koşusunu destekleyeceğini düşünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem