Ukrayna’nın Kazandığı Eurovision Ödülü 500 ETH’ye Satıldı

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları 2021 yılında elde ettiği popülarite ile birlikte çeşitli tartışmaların da fitilini ateşledi. Ortaya çıkan yoğun tartışmalarda çoğu zaman ilk sırayı kripto paraların kullanım alanları ve işlevleri aldı. Kripto paraların olumsuz dönemlerde çok sağlam birer yatırım ve takas aracı olduğunu ileri sürenler ile bu varlıkların volatil yapısından dolayı bu işlevleri yerine getiremeyeceğini düşünenler arasındaki tartışmalar devam ederken, Rusya ile Ukrayna arasında başlayan savaşın ardından Ukrayna’ya gönderilen kripto para bağışları, kriptoların işlevini bir kez daha ortaya koydu. Bu kez de Ukraynalı müzik grubu Kalush Orchestra’nın kazandığı ödül 500 Ethereum’a (ETH) alıcı buldu ve bir kez daha benzer bir senaryo ortaya çıktı.

Ukrayna’ya Kripto Para Bağışları Devam Ediyor

Rusya orduları 24 Şubat 2022’de Ukrayna topraklarına girdi ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişimi de başladı. Bu süreçte dünyanın dört bir yanından insanlar Ukrayna’ya kripto para bağışı gönderdi ve bu bağışlar gönderilmeye devam ediyor. Söz konusu bağışlar yapılırken, bu kez de Estonya merkezli bir kripto para borsası elini taşın altına koydu. WhiteBit borsası, 500 Ethereum ödeyerek, Eurovision şarkı yarışmasında birinci olan Ukraynalı müzik grubu Kalush Orchestra’nın camdan yapılmış olan mikrofon ödülünü satın aldı.

Grup, Borsaya Teşekkür Etti

Eurovision 2022’de “Stefania” isimli şarkılarıyla birinci olan Ukraynalı grup, hafta sonunda bazı ürünlerini Ukrayna ordusuna bağış yapmak için satışa çıkardığını duyurmuştu. Benzer şekilde Eurovision birincilik ödülünü de satışa koyan Kalush Orchestra grubu, WhiteBit borsasının satın alma işleminden sonra sosyal medyadan borsaya bir teşekkür yazısı paylaştı. Estonya merkezli WhiteBit borsasından elde edilen 500 Ethereum (yaklaşık 900 bin dolar) da yine Ukrayna ordusuna bağışlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem