Ukrayna, Kripto Bağış Kabulüne Yeni Altcoin Ekledi

Benzer Haberler

Rusya’nın Ukrayna’ya işgal harekatı başlatmasında bugün 6. güne girildi. Rus orduları başkent Kiev’e de ilerlerken, dünyadan da Rusya’ya yönelik yaptırım kararları gelmeye devam ediyor. Başta ABD ve AB ülkeleri olmak üzere Rusya’ya yönelik ağır ekonomik yaptırım kararları alırken, birçok diğer ülke de çeşitli yaptırımlar ile bu kararlara dahil oluyor. Bir diğer yandan küresel çapta insanlar, Ukrayna halkı ve ordusu için de yardım ve bağış toplamayı sürdürüyor. Bu süreçte Ukrayna, bazı kripto para birimleriyle yapılan destekleri de kabul ediyor. Ukrayna yönetiminin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, savaş bağışı toplamak adına Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Tether cüzdanları paylaşıldı.

Ukrayna Artık Polkadot Bağışlarını da Kabul Ediyor

Ukrayna’ya destek olmak isteyenler bu desteklerini nakdi yardımlarla, çeşitli gıda ve kıyafet yardımlarıyla ve kripto para bağışlarıyla gerçekleştirebiliyor. Ukrayna’nın büyükelçilik hesapları ve yönetim hesapları da sosyal medya üzerinden bağışta bulunmak isteyenler için adres bilgilerini paylaşıyor. Bugün Ukrayna’nın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda Bitcoin, Ethereum ve Tether cüzdanlarının yanı sıra bir de Polkadot (DOT) ile yapılan bağışların da kabul edileceği bildirildi. Söz konusu paylaşımda “Ukrayna halkı, özgürlüğümüzü korurken küresel kripto topluluğunun desteği ve bağışları için minnettar. Artık Polkadot bağışlarını da kabul ediyoruz. Yakında daha fazla kripto para birimini kabul edeceğiz” ifadeleri yer aldı.

DOT Bağışları 186 Bin Doları Aştı

Ukrayna’nın Polkadot ile bağışları kabul etme hamlesi, Polkadot’un kurucusu Gavin Wood’un, Ukrayna’ya 5 milyon dolar değerinde DOT bağışlama sözü vermesinden sonra geldi. Zincir üstü verilere göre Ukrayna’nın DOT bağışlarını kabul etmeye başlamasından sonraki birkaç saat içinde cüzdan adresine 186 bin dolardan fazla DOT bağışı gerçekleştirildi. Ayrıca Ukrayna şu ana kadar 20 milyon dolardan fazla kripto para bağışı aldı ve bu süreçte Binance borsası 10 milyon dolarlık bağışta bulundu. Öte yandan birçok kripto para odaklı şirket ve sektörden önemli isimler de ciddi miktarlarda bağışlarda bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem

Parasanal mobil uygulamasını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Uygulamayı İndir
X