Ukrayna DOT ile Yapılan Yardımları Kabul Ediyor!

Benzer Haberler

Dünyanın dört bir yanından Ukrayna’ya yardım devam ediyor. Bununla birlikte Ukrayna, kripto paralar ile yapılan yardımlar için şimdi de Poldadot (DOT) ile resmi bağış kabul etmeye başladı. Ülke, şimdiye del Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile bağış kabul ediyordu. Ukrayna’nın bağışlar için kabul ettiği kripto paralar arasında DOT’da girdi.

Rusya’nın Ukrayna işgali devam ederken, kripto para topluluğu Ukrayna’ya kripto paralarla bağış yapmaya devam ediyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Ukrayna resmi olarak Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) adresleri paylaşarak, kripto para yoluyla bağış kabul edildiğini duyurmuştu. Ukrayna bugün resmi Twitter hesabı üzerinden Polkadot (DOT) cüzdanı paylaşarak, artık DOT ile de bağış toplamaya başladıklarını açıkladı.

Polkadot’un kurucusu Gavin Wood’un geçtiğimiz günlerde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) cüzdanları paylaşan Ukrayna resmi hesabına eğer DOT adreslerini paylaşırlarsa, kendilerine 5 milyon dolarlık yardım göndereceğini söylemişti. Ukrayna bugün resmi Twitter hesabından Polkadot (DOT) adresini paylaştı.

“Ukrayna halkı, özgürlüğümüzü korurken küresel kripto topluluğunun desteği ve bağışları için minnettar. Artık Polkadot bağışlarını da kabul ediyoruz: Yakında daha fazla kripto para birimini kabul edeceğiz.”

Bununla birlikte, Ukrayna’nın Polkadot bağışlarını kabul etmeye başlamasından bu yana bu cüzdan adresine 186.000 dolar değerinde Polkadot (DOT) bağışı yapıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem