Twitter’a NFT Tabanlı Profil Fotoğrafları Geliyor!

Benzer Haberler

Kullanıcılar, herkesi etkilemek için kripto koleksiyonlarını profil resimleri olarak ayarlama seçeneğine sahip olacak. Twitter, kullanıcıların profil resimleri olarak doğrulanmış bir NFT’nin görüntülenmesini sağlayacak bir geliştirme aracını tanıttı.

Twitter’da kıdemli bir yazılım mühendisi olan Mada Aflak, kullanıcıların hesaplarına NFT eklemelerini sağlayacak özelliği gösteren bir video paylaştı. Aflak’ın hazırladığı videoya göre Twitter kullanıcıları profillerini düzenleyebilir, bir kripto para cüzdanı bağlayabilir ve OpenSea koleksiyonlarını içe aktarabilir. Ardından, değiştirilemez token (NFT) dijital sanat koleksiyonlarından bir avatar seçebilir.

Ayrıca kullanıcıların profil resimleri orijinal olduğunu tespit etmek için bir rozetle işaretlenecek, Böylece son derece pahalı olan CryptoPunk ve Bored Ape profil resimlerini kullanmanın yasal olduğu, herkesçe bilinmiş olacak.

Aflak, çalışmanın sadece bir maket kullanılarak yapılan bir deneme olduğunu, bu nedenle her şeyin değişebileceğini belirterek, kullanıcıların geri bildirimlerine veya önerilerine açık olduğunu belirtti.

Doğrulanmış profil resmi fikri heyecanı yaratırken, Messari Araştırma Analisti Mason Nystrom, Twitter’ın kripto cüzdanlarını entegre eden diğer potansiyel uygulamaları hakkında spekülasyon yaptı.

Nystrom’a göre bütün bunlar, bir kullanıcının bir varlığa ne kadar süredir sahip olduğunu, diğer NFT sahiplerine takip önermeyi, doğrudan Twitter profillerinden alım satım yapmayı ve NFT sahiplerinin sosyal grafiklerini oluşturmayı içerebilir.

CEO Jack Dorsey, uzun süredir Bitcoin’in destekçisi ve platform aracılığıyla tanıtıyor. Dorsey ayrıca ilk Tweet’i NFT olarak sattı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem