Türkiye’nin Ünlü İsimlerine Thodex Soruşturması Başlatıldı!

Benzer Haberler

Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan Thodex yine üle gündemine girdi. Binlerce kişiye kripto para vurgunu yapan Thodex CEO’su Faruk Özer, yurt dışına kaçtı. Ancak hala kendisine dair bir ize ulaşılmış değil.

Hala aranan ve bir türlü bulunamayan Özer, şimdi ise reklamında oynattığı ünlülerin başını belaya sokmuş durumda. Thodex kripto para vurgununu yapmadan önce reklam işlerine büyük bir bütçe ayırdı ve birçok ünlü ismi reklamlarında oynattı. Thode reklamlarında oynayan ünlülerin şu aralar başı belada. Zira İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bu ünlüler hakkında soruşturma başlatıldı.

CNN Türk kaynaklarına göre İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, yapılan suç duyurusu dilekçesinde Thodex kripto para borsasının reklamlarında oynayan ünlüler ve “bu borsaya paranızı yatırın” diyen ekonomistin banka hesaplarının incelenmesi istendi.

Söz konusu ekonomistin ise Erkan Öz olduğu biliniyor. Kripto para sektöründe de bir hayli aktif olan Erkan Öz’ün Thodex konusunda en önde gelen isimlerden de birisi olduğu bilinmekte. Erkan Öz’e ek olarak Özge Ulusoy, Ebru Şallı, Burcu Esmersoy gibi isimlerin de aralarında olduğu toplam 20 ünlü isme soruşturma açıldı ve bunlarla Faruk Fatih Özer arasındaki görüşmelerin incelenmesi istendi. Thodex mağdurlarının ortak avukatı olarak bilinen Sinan Keskin, CEO’nun bağlantılı olduğu tüm kişilerin incelenmesini talep etti.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem