Türk Analist: Kripto ve NFT Oyunlarına Karşı Dikkatli Olunmalı!

Benzer Haberler

Son zamanlarda kripto paraların yükselişi oyun dünyasına da yansırken bazı oyun projeleri, oyuncularına gerçek para kazanma imkânı da sunuyor. Ancak bununla birlikte birçok aldatıcı proje de kitleleri beraberinde sürüklüyor.

Kripto paraların yükselişi, yalnızca yatırım aracılığıyla olmuyor. Bir projeye hizmet eden kripto paralar, yatırımcılarından güven topladığı takdirde değerleniyorlar. Bunun en güncel örneğini Facebook’un metaverse projesini açıklamasıyla metaverse tabanlı projelerin kripto para birimlerindeki yükselişle ve Web 3.0 projelerinin yükselişiyle görmüştük. Öte yandan bunlardan ayrı bir sektör olan oyun sektörü de metaverse ve blok zincir tabanlı oyunlara yönelmeye başladı.

Pazar günü katıldığı Twitter canlı yayınında “kripto para ve NFT oyunlarına dair görüşünü” açıklayan bir kripto para analisti, kripto para ve NFT oyunlarının gelecekte popüler olacağına inansa da özellikle genç kuşağı bağımlılık ve yatırım tuzaklarına karşı uyardı:

“Kripto para ve NFT platformlarda çok fazla proje var, bilgi kirliliği var. Genelde ilk girenler kazanıyor ama sonradan para kazanacağı anlaşılınca girenler bir şekilde patlayabilir. Özellikle genç bireyler bu tür projelerin doğurabileceği bağımlılık ve dolandırıcılık ihtimallerine karşı dikkatli olmalı. Yani bu tarz oyunlarda erkenden paranızı çekmeyi tavsiye ediyoruz.”

Günümüzde piyasada bulunan blok zincir tabanlı oyunların büyük bir çoğunluğu da aynı zamanda oyuncularını ödüllendiriyor. Oyuncular, oyunda elde ettikleri, ürettikleri veya bir şekilde ellerine geçen eşyalarını kripto para karşılığında oyun içinde satabiliyor, bunu da gerçek paraya dönüştürebiliyorlar. Axie Infinity, Star Atlas, Decentraland, The Sandbox, Illuvium gibi popüler oyunlar, kripto para ve NFT kazanabileceğiniz 5 oyun projesi arasında yerlerini koruyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem