Tether ile İlk Gayrimenkul Alımı Yapıldı!

Benzer Haberler

İddiaya göre, Venezuela’daki Anzoategui eyaletinde geçen ay Tether kullanarak bir daire satın alındı. Bu Venezuela’da kaydedilen ilk kripto para mülk satın alımlarından birisi oldu. Ancak Venezuela’da ödeme seçeneği olarak kripto para birimini kabul eden mülklerin sayısı çok az.

Geçen ay bir Venezuela vatandaşı, ülkenin kıyı eyaletlerinden biri olan Anzoategui’de Tether stabilcoin ile bir mülk satın aldı. Emlakçı Carlos Grau, işlemin hızlı olması nedeniyle USDT ile ödeme alabileceğini söyledi. Grau, Criptonoticias’a işlemin hemen gerçekleştiğini söyledi; bu gelişme geleneksel finansal araçlarla satış yapma işlemlerine devrimci bir alternatif sunuyor. Şüphesiz ki bu konudaki ilk gelişmelerden biri olma özelliğini taşıyan bu ticaret, devamında birçok yenilikçi adımları getirecektir.

USDT ile Ev Satın Alan Kişinin İfadeleri

Normalde böyle bir işlem sekiz veya on gün sürer. Çünkü bir miktar paranın geleceğini bildiren noter tasdikli belge alınması gerekir. Kripto para birimleri kullanıldığında işlem hemen gerçekleşti. Anlaşmayı tamamlamak için sadece iki telefona ihtiyacımız vardı. Böylece dolandırıcılık veya dolandırıcılık riskini de ortadan kaldırdık.”

Daire 12.000 dolara satıldı ve anlaşma kripto para biriminde yapıldı. Ancak Venezuela’da kripto para ödemelerini içeren belgeler henüz tapu sicilinde kabul edilmediği için, tutarın tapu belgesinde ulusal para birimi cinsinden gösterilmesi gerekiyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem