Tesla CEO’su Elon Musk Dogecoin Müjdesini Duyurdu!

Benzer Haberler

2021 yılında kripto para piyasaları birçok değer artışına sahne olmuş olsa da yılın en popüler kripto varlık grupları arasında MEM tabanlı ve köpek temalı kripto para grupları yer aldı. Bu akım, 2021 yılının ilk aylarında Dogecoin (DOGE) ile birlikte başladı ve Dogecoin, özellikle de Mayıs ayı başlarına kadar elde ettiği muazzam değer artışlarıyla beklenmedik noktalara ulaştı. Dogecoin’in bu devasa yükseliş sürecinde Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da verdiği açık desteklerle varlığın popülaritesinin ciddi ölçülerde artmasını sağladı. Kendisini “Dogefather” ilan eden Musk, yaptığı yeni bir duyuruda Tesla’nın Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başladığını açıkladı.

Tesla’da Dogecoin ile Ödeme Dönemi Başladı

Dogecoin ile yakın ilişkileri olan ve her fırsatta DOGE desteğini dile getiren Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda CEO’su olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın, ödemelerde artık Dogeceoin’i kabul etmeye başladığını açıkladı. Elon Musk’ın açıklamasından önce sabah saatlerinde Twitter’da “Tree of Alpha” ismi ile bilinen yazılım mühendisi, Tesla’nın Dogecoin ile ödemeleri test ettiğini açıklamıştı. Tree of Alpha’nın, Tesla’nın kaynak kodunu analiz ederek yaptığı paylaşım sonrası sosyal medyada konuya ilişkin birçok paylaşım yapıldı. Paylaşımlar sonrasında Elon Musk, Dogecoin ödemelerinin başladığı bilgisini doğruladı.

Elon Musk Resmi Hesabından Duyuruyu Yaptı

Elon Musk, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamasında Tesla’nın Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başladığını duyurdu. Musk söz konusu paylaşımında “Dogecoin ile Tesla ürünü satın alınabilir” sözlerine yer verdi. Elon Musk’ın paylaşımı, özellikle de Dogecoin topluluğunu ve genel anlamda kripto para piyasalarını hareketlendirdi.

Daha Önce BTC ile Ödemeler Denenmişti

Elon Musk daha önce de Mart ayında Tesla’nın Bitcoin (BTC) ile ödemeleri kabul edeceğini duyurmuş ve ardından Mayıs ayında, Bitcoin üretiminin oluşturduğu çevre kirliliği gerekçesi ile bu uygulamadan vazgeçildiğini açıklamıştı. Elon Musk’ın bu açıklamasından sonra söz konusu dönemde Bitcoin’de geri çekilmeler başlamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem