Terra ve Luna’da Ağır Kayıplar Yaşanıyor

Benzer Haberler

Fed’in faizi 50 baz puan artırmasından bu yana kripto para yatırımcıları endişe dolu bir süreçten geçiyor. Kripto paralar kısa sürede büyük kayıplar yaşamaya başladı. Yaşanan düşüşlerin ardı arkası kesilmiyor. Fed’in faizi 50 baz puan artırmasının ardından kısa süreli küçük yükseliş hareketiyle cesaret kazanan yatırımlar, aniden yaşanan ters bir hareketle paralarını kaybetmeye başladı. Fed Başkanı Jerome Powell’ın Haziran ve Temmuz’da faiz artırımlarına devam edileceğini, Fed’in bilançosunu haziran ayından itibaren daraltmaya başlayacağını açıklaması kripto paralarda ciddi bir çöküşe yol açtı.

Kripto Piyasasında Yaşananlar

Bitcoin liderliğinde başlayan düşüş hareketi Altcoinlerde çok büyük kayıplara neden oldu. Bitcoin kısa sürede 40 bin dolardan 29 bin dolara kadar geriledi. Çok kısa sürede yüzde 28’e yakın düşüş kaydeden Bitcoin tarihi zirvesinden de yüzde 58 oranında uzaklaşmış durumda. Bitcoin’le birlikte Ethereum, Ripple, Solana, Dogecoin, Shiba Inu gibi popüler kripto para birimleri de büyük kayıplar yaşadı.

Luna’nın Durumu

Terra’nın sabit kripto parası UST, toparlanma çabalarına rağmen yeniden sabitliğini kaybederek 0,31 dolara kadar geriledi. Luna Foundation Guard, UST’nin 1 Dolar sabitliğini sağlamak için tüm Bitcoin rezervlerini kullanmasına rağmen fiyatı eşitleyemedi ve buhrana uğradı.

Öte yandan Luna, feci bir düşüş sergiledi Kısa sürede %97’a yakın kayıp yaşadı. Luna halihazırda 40 lira seviyelerinde işlem görüyor. Luna düşüşlerden önce 1300 lira seviyelerinde işlem görüyordu. Yatırımcıları ellerindeki tüm varlıkları neredeyse kaybetme riskiyle karşı karşıya.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem