Sri Lanka Hükümeti Kripto Komitesi Kurdu

Benzer Haberler

Sri Lanka hükümeti, kripto varlıkların ve blok zinciri teknolojisinin ülkeye sunabileceği potansiyel faydaları incelemek için bir komite kurdu. Hükümetinin yeni kurduğu kripto komitesi kripto para birimi, blok zincir teknolojisi ve kara para aklamasıyla mücadele etmek için çalışacak.

Hükümet Bilgi Departmanına göre kripto teknolojisine olan yaklaşımı, Sri Lanka’ya yabancı yatırımcıların gelmesini sağlayacak. Yatırımın öncelikli olarak dijital bankacılık, kripto kripto madencilik ve blok zinciri alanlarına yapılması planlanıyor.

Sri Lanka hükümetinin görevlendirdiği yeni komite, kara para aklamanın önüne nasıl geçilebileceğini ve terör finansmanının nasıl durdurulabileceğini araştıracak. Sri Lanka’nın Dijital Teknoloji Bakanı ve eski Sri Lanka Devlet Başkanı Namal Rajapaksa’nın oğlu konuya ilişki bir tweet paylaştı.

Rajapaksa, komitenin ilk savunucusuydu. Ağustos ayında şöyle demişti: “İleriye dönük olarak, Sri Lanka’nın küreselleşebilecek ve dijital ekonomimizi genişletebilecek e-ticaret platformları oluşturmak için potansiyelini kullanması gerekiyor.”

Duyuru, orta ve güney Asya’da büyük bir kripto teknolojisi alımını takip ediyor. Yakın tarihli bir Chainalysis raporuna göre, Temmuz 2020 ile Haziran 2021 dönemi arasında Orta Asya’da ve Okyanusya’da (CSAO) kripto pazarı %706 artış gösterdi. Sri Lanka hükümeti, küresel olarak kripto teknolojisinde en büyük alıma sahip ilk üç ülkeden ikisinin komşu Hindistan ve Pakistan olduğunun da farkında olacak.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem