Solona Blok Zinciri Ağında 16 Saatlik Kesinti!

Benzer Haberler

Akıllı sözleşmeleri desteklemesinin yanı sıra hızlı ve güvenli bir Blockchain ağı olan Solana, aşırı işlem nedeniyle 16 saatten fazla bir süredir kesinti yaşadı. Geliştiriciler, şu an itibarıyla beta aşamasında olan ağın yeniden başlatılmasını sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Solana blok zinciri bir ağ kesintisi sebebiyle çevrimdışı oldu. Ciddi sorunlar yaşayan Solana blok zinciri 16 saati aşkın bir süredir kesinti yaşıyor. Son bilgilere göre Solana ekibi, bugün ana ağ beta sürümünü başarıyla yeniden başlattı. Tam işlevselliğin, yayınlandığı andan itibaren birkaç saat içinde geri yüklenecek.

Bu, daha sonra çeviri işleme kuyruğunu doldurdu ve ağ için kritik mesajlaşmaya öncelik verilmemesi, ağın çatallanmaya başlamasına neden oldu. Sonraki bellek tüketimindeki artış, bazı düğümlerin çevrimdışı olmasına neden oldu. Bu sorunu çözmek için Solana’nın geliştiricileri, ağın yeniden başlatılmasını planladıklarını söylediler.

Sorunun 1. katmanda olduğu ve Solana’da oluşturulan her şeyi etkilediği bildiriliyor. Solana’nın şu anda beta aşamasında olduğu ve kesintinin etkilerini bir şekilde iyileştirdiği belirtiliyor. Solana’nın değeri de büyük ölçüde düşüş yaşadı. Problemin başladığı saatler içerisinde Solona’nın fiyatı %10 düştü. Ancak SOL toparlanmaya başladı ve şu sıralar 164 dolar dolaylarında işlem görüyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem