SOL, DOGE, ETH ve XRP Ne Durumda?

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2 Eylül tarihinde bir kez daha 50 bin dolar seviyesinin üzerini test etti. Bitcoin’deki pozitif hareketlenme, beklendiği gibi altcoin piyasasına da pozitif hareketlilikler ile yansıdı. Neredeyse tüm altcoinlerin pozitif yönlü grafikler çizdiği süreçte, önde gelen bazı altcoinlerde yükselişler beklendiğinden daha hızlı ve daha büyük gerçekleşti.

Yalnızca BTC’nin 50 bin dolar üzerini test ettiği dönemde değil, son dönemlerdeki toparlanma sürecine bakıldığında en ciddi değer artışlarından birini Solana’nın (SOL) elde ettiği görülüyor. Ancak piyasa değeri bakımından SOL’un hemen altında yer alan Dogecoin’in (DOGE) de SOL ile yedincilik için mücadele ettiği görülüyor.

Ethereum (ETH)

Son dönemlerde piyasada görülen toparlanmalarda Ripple (XRP) ve Ethereum’un (ETH) da piyasaya paralel hareket ettiği ancak DOGE’un, eski popülaritesinin büyük bir bölümünü yitirdiği görülüyor. Analistler, Ethereum’un 4 bin dolar seviyesine doğru hareket ettiğini, bunun gerçekleşmesi için de ETH’nin 3 bin 800 dolar seviyesini güçlü bir destek noktası haline getirmesi gerektiğini iddia ediyor.

Ripple (XRP)

Analistler XRP için de ETH’ye benzer yorumlarda bulunuyor. Yazım sırasında 1,26 dolar seviyesinde işlem gören XRP için analistler, ilk güçlü direncin 1,5 dolar seviyesinde görüleceğini öne sürüyor. Ancak XRP fiyatı için piyasadaki etkenler, diğer altcoinlere göre farklılık gösteriyor. Zira XRP, hala ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Aralık 2020’de Ripple’a yönelik açtığı davanın ilerleyişine göre hareket edebiliyor. Bu nedenle analistler, SEC-Ripple davasının gidişatının XRP fiyatında önemli rol oynayabileceğini ifade ediyor.

SOL ve DOGE Yedincilik Mücadelesi Veriyor

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto paralar listesinde yedincilik için mücadele veren Dogecoin ve Solana kanadında, analistler DOGE’un SOL’a göre nispeten daha durgun kaldığını ifade ediyor. Zira SOL 145 doların üzerinde tüm zamanların rekorunu kırdı ancak DOGE, 0,73 dolardaki rekorundan oldukça uzak noktalarda, 0,30 dolar seviyesinin altında fiyatlanıyor.

Son 24 saatte %25,6 oranında değer kazanan Solana 42,1 milyar dolarlık piyasa değeri ile 7. sırada yer alıyor, 8. sıradaki DOGE’un 38,4 milyar dolarlık ve 6. sıradaki XRP’nin de 58 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem