SOL, ADA ve AVAX’ta Son Durum

Benzer Haberler

Kripto para piyasaları, günlerdir yüksek volatilitede hareket ediyordu ve Bitcoin’deki (BTC) fiyat dalgalanmaları, genel anlamda tüm piyasalarda etkisini gösteriyordu. Bitcoin’in düşüş eğiliminde ve konsolidasyon sürecinde gösterdiği fiyat performansları bu süreçte ilk olarak Ethereum’da (ETH) ve ardından genel olarak altcoin piyasasında etkisini gösteriyordu. 26 Kasım gününe gelirken bu kez Bitcoin, 57 bin dolar seviyelerinde akümüle olmaya başladı ve bu süreçte Ethereum ise Vitalik Buterin’in, Twitter’daki açıklamaları sonrası yükselişe geçti. Ethereum’un yükselmesi ve Bitcoin’in nispeten durgun kalması, altcoinlerin birçoğunda pozitif etki gösterdi. Piyasalarda yatırımcıların büyük bir ilgi ile takip ettiği Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Avalanche (AVAX) de fiyat hareketleri ile dikkat çekmeyi başardı.

Solana (SOL)

Bitcoin’in durgun kalıp Ethereum’un yükselişe geçtiği süreçte SOL, daha önce sildiği değerlerin bir kısmını geri toplamayı başardı. Piyasaların dalgalı hareket ettiği dönemde SOL 230 dolar seviyesine kadar yükselmiş ve ardından tekrar 200 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Ardından buradaki desteğini de kaybeden SOL, 195 dolar seviyesini de gördükten sonra gelen yükselişler ile 204 dolar seviyesinde dengelendi. Yazım sırasında SOL 202 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Cardano (ADA)

Kripto para alım-satım platformu eToro’nun delist haberi ile geçtiğimiz günlerde sert değer kayıpları yaşayan ADA, 2 dolar seviyesindeki desteği kaybetti ve 1,80 dolar seviyesine kadar geriledi. Bu bölgeden sonra düşüşünü sürdüren ADA, 1,62 dolar seviyesini de test ettikten sonra gelen hafif yükselişler ile 1,65 dolar seviyesini yeniden gördü. Yazım sırasında ADA 1,64 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Avalanche (AVAX)

Piyasanın genel olarak düşüş eğiliminde olduğu dönemde piyasadan ayrık hareket ederek yükselişler sergileyen AVAX, 1 ay gibi bir sürede 140 dolar seviyesine kadar yükselmişti. Ardından 146 dolar ile ATH belirleyen AVAX, piyasa geneline ayak uydurdu ve yaşadığı düzeltmeler ile 120 dolar bandının altına sarktı. Yazım sırasında AVAX 115,24 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem