Snowden, BTC’nin Son 12 Aydaki Önemli Büyümesini De Vurguladı.

Benzer Haberler

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, eski NSA çalışanı Edward Snowden’dan bir destek buldu. Snowden, Çin’in kripto yasağına rağmen Bitcoin’in Mart 2020’den bu yana %1.000’den fazla arttığını belirtti.

Edward Snowden Twitter’da yaptığı bir paylaşımda “Bazen geriye dönüp Mart 2020’de kaç kişinin Bitcoin satın aldığını merak ediyorum. Hükümetler tarafından halkın kripto para birimi anlayışını ve desteğini baltalamaya yönelik koordineli bir küresel kampanyaya rağmen, o zamandan beri lider kripto para 10 kat arttı. Çin tüm bu gelişmelere rağmen cephe almayı tercih etti. Ancak bu ters etki yaparak Bitcoin’i daha da güçlendirdi.” Dedi.

Mart 2020’den bu yana dünyanın en değerli dijital varlığı, perakende ve kurumsal yatırımcılar arasında büyük bir popülerlik kazandı ve bu, son 18 ayda yaklaşık %1.000’lik bir artışla sonuçlandı. BTC şu anda yaklaşık 900 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 47.500 doların üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin, son 12 ayda büyük engellerin üstesinden geldi. Bu yılın başlarında Çin, ülkenin kripto madenciliği faaliyetleri de dahil olmak üzere tam bir kripto yasağı ilan etti. Sonuç olarak, Bitcoin’in madencilik hash oranı %50’den fazla düştü. Bununla birlikte, BTC madencilik oranındaki son toparlanma, genel madencilik gelirlerini rekor seviyeye yükseltti.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem