Slovenya, Dünyanın En Kripto Dostu Ülkesi Oldu

Benzer Haberler

Kripto paraları ilk çıktığı günden bu yana benimseyen bir tutum sergileyen Slovenya, “dünyanın en kripto dostu ülkesi” ilan edildi. Dijital varlıkları ödeme yöntemi olarak kabul eden Slovenya, 72 mağaza ve 33 spor salonu ile dünyanın en kripto dostu ülkesi ilan edildi.

Havacılık şirketi Fast Private Jet tarafından yapılan araştırmalara göre Slovenya, dünyanın en kripto dostu ülkesi (kripto paraları benimseyen) oldu.

Fast Private Jet, hangi ülkede daha fazla kripto ödemesi kabul edildiğini ortaya koymak için bir araştırma başlattı. Araştırma sonucunda Slovenya birinci sırada yer alırken, Çek Cumhuriyeti, Arjantin, Japonya, İspanya ve Kolombiya gibi ülkeler de ilkler arasında yerlerini aldı.

Halihazırda Slovenya’da kripto ile ödeme kabul eden 72 mağaza ve 33 spor salonu yer alıyor. Ülkenin başkenti Ljubljana, aynı zamanda Avrupa’nın en kripto dostu destinasyonudur. Hatta şehrin en büyük alışveriş merkezinin ismi de “BTC City”.

Avrupa’nın en kripto dostu ikinci şehri Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olurken, üçüncü sırayı da İspanya’nın başkenti Madrid aldı.

En az kripto dostu olan ülkeler arasında Çin başı çekti. Aslında bu, beklenmedik bir durum değildi. Umman, Mısır, Cezayir, Katar, Irak, Tunus, Fas ve Bangladeş de sektöre karşı sergiledikleri olumsuz tutumlarıyla listede yer aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem