Skybridge Capital CEO’sundan Kritik BTC Tahminleri

Benzer Haberler

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bir süredir düşüş eğilimindeydi ancak ABD’deki enflasyon verilerinin açıklanması ile birlikte kritik olarak gösterilen seviyelerden toparlanmaya başladı. Kasım ayında 69 bin dolar ile ATH belirleyen ve ardından gerilemelere başlayan Bitcoin, bu süreçte 42 bin doları bir kez test ettikten sonra 45 bin dolar ile 50 bin dolar arasında konsolidasyon yaşamaya başlamıştı. Ancak 5 Ocak tarihinden itibaren BTC düşüşlerini hızlandırdı ve 10 Ocak tarihinde 40 bin dolar seviyesinin de altını gördü. Bu düşüşler kripto para piyasalarında endişeye neden olurken, söz konusu düşüşler ile ilgili olası bir senaryo da Skybridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci’den geldi.

Ünlü CEO’ya Göre BTC Henüz Dip Seviyesini Görmedi

Anthony Scaramucci, Bitcoin’in 42 bin dolar seviyesine gerilemesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu ve tahminlerini dile getirdi. CNBC’ye konuya ilişkin bir röportaj veren Scaramucci, Bitcoin’in henüz dip seviyesini görmediğini ve fiyat oynaklıkları sonucunda BTC’nin daha derin düşüşler yaşayabileceğini dile getirdi.

Scaramucci Daha Fazla Oynaklık Bekliyor

Ünlü CEO, konuya ilişkin yaptığı açıklamasında “Sanırım bundan sonra olacak şey daha fazla konsolidasyon. Konsolidasyon bir varlığın dar bir aralıkta genellikle son zamanlardaki yüksek seviyesinden daha düşük noktada işlem görmesidir. Henüz Bitcoin satın almadım. Skybridge Capital bu noktada henüz oyuna dahil olmadı. Muhtemelen kısa vadede bir miktar daha beklememiz gerekecek. İnsanlar korkudan sıçradıkça oynaklık dalgalarını göreceğiz.” sözlerini dile getirdi.

Fed’in Olası Faiz Artırım Kararları

Kripto para piyasaları da dahil olmak üzere finansal piyasalarda, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) olası faiz artırımı hamlelerinin etkileri şimdiden kendisini göstermeye başladı. Öte yandan birçok analist, Fed’in, 2022’de en az 3 kez faiz arttıracağını düşünüyor. Scaramucci de daha önce tavsiye ettiği gibi, düşüş dönemlerinde Bitcoin satın almayı tavsiye etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem