Sırbistan, 3 Kripto Para Borsasını İncelemeye Aldı

Benzer Haberler

Kripto para borsaları, dünyanın değişik yerlerindeki ülkelerde faaliyet göstermek amacıyla ülkelerin prosedürlerini yerine getirmeye çalışıyor. Ülkeler ise borsaların başvurularına yönelik çeşitli incelemeler yapıyor. Bunun son örneğini Sırbistan’da görmek mümkün. Sırbistan, şu aralar 3 kripto para borsası açısından gerekli incelemeleri yaparak ülkede, bu kripto para borsalarının faaliyet gösterip göstermeyeceklerine ilişkin kararını açıklayacak.

Sırbistan, bir taraftan kendi kripto para altyapısını düzenleme çalışırken, diğer taraftan da ülkede kripto para alım satım işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kripto para borsalarının lisans başvurularını ele alıp inceliyor.

Sırbistan’da yetkili makamlar, lisans alıp faaliyette bulunmak isteyen 3 kripto para borsası başvurularını inceliyor. Servisten hükümeti, bu kripto para borsalarının, yurttaşlarına kanuni kripto ticareti alternatifleri sunmasına izin vermeye hazır olduğunu açıkladı. Sırbistan hükümeti, vatandaşlarına yasal olarak kripto para ticareti yapma fırsatı sunmak amacıyla borsaları bir hafta içerisinde lisanslamak hususunda iyimser bir bakış açısına sahip.

Konuya yönelik çeşitli değerlendirmelerde bulunan Sırbistan Maliye Bakanı Sinisa Mali, Sırbistan hükümetinin kripto para borsaları lisans vermeye hazır olduğunu söyledi. Diğer taraftan 3 borsanın lisans başvuru ücretini halihazırda ödemiş olduklarını da söyleyen Mali, kripto piyasasının Sırbistan’da yavaş fakat emin adımlarla ilerleyebileceğine dikkat etti.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem