Siemens Ödemelerde Blokzinciri Kullanıyor

Benzer Haberler

Merkezi New York’ta bulunan Amerikan yatırım bankası ve finansal hizmetler holdingi JPMorgan, Siemens’in ödemeleri için blok zinciri tabanlı bir sistem üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Bankacılık devi JP Morgan’ın blok zinciri birimi olan Onyx, Siemens hesapları arasında gerçekleşen ödemeleri otomatikleştirmek için yeni bir sistem kurdu. Onyx’in kurduğu sistem halihazırda ABD doları cinsinden ödemeleri kabul ediyor. Ancak yakın bir zamanda diğer dolar türevlerinin de desteklenmesi bekleniyor.

Siemens’in nakit yönetimi ve ödemeler başkanı Heiko Nix, dijital iş modelleri sebebiyle büyük bir değişiklik gördüklerini aktarıyor. Blok zinciri teknolojisinin sunduğu potansiyel bu değişikliği körükleyen temel ögelerden biri olarak kabul ediliyor. Almanya merkezli firma blok zincirinin gücünden yararlanarak ödemeleri kolaylaştırmak ve müşterilerini son teknolojiden yararlanmasını istiyor. Çok daha fazla sayıda ödemeyi işlemek için daha iyi bir otomasyon sistemine ihtiyaçlarını olduğunu söyleyen Siemens, bu ihtiyacı blok zinciri ile karşılayabileceklerini belirtiyor.

Financial Times’ın haberine göre Siemens, Onyx’in ilk müşterisi konumunda. Firma, Siemens çapındaki müşteri sayısının önümüzdeki dönemlerde ciddi oradan artacağını söylüyor. Geçtiğimiz yaz JP Morgan, şirket için blok zinciri uygulamalarını ticarileştiren Onyx için bir dizi pozisyon doldurmaya çalıştığını duyurmuştu.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem