Shiba Inu (SHIB) Nedir?

Benzer Haberler

Bir zamanlar çok özel bir köpek varmış. O köpek bir shiba inu idi ve bu köpek dünya çapında milyonlarca insana üzerinde köpeğin resmi olan jetonlara para yatırmaları için ilham verdi. Shiba Inu web sitesine göre, SHIB “DOGECOIN KILLER”dır ve merkezi olmayan bir borsa olan kendi ShibaSwap’larında listelenecektir.

Shiba Inu madeni parası, Ağustos 2020’de “Ryoshi” takma adı altında anonim olarak oluşturuldu. Elon Musk ve Vitalik Buterin gibi şahsiyetlerin manşetleri ve Tweet’leri ile eşleştirilen madalyonun sevimli cazibesi tarafından çekilen bir yatırımcı topluluğu olarak meme jetonu hızla hızlandı ve değer kazandı.

Shiba Inu, Dogecoin’in Srypt tabanlı madencilik algoritmasının Ethereum tabanlı karşılığı olmayı hedefliyordu. Shiba Inu ve SHIB jetonu, Baby Dogecoin ( BabyDoge ), Dogecoin ( DOGE ), JINDO INU ( JIND ), Alaska Inu ( LAS ) ve Alaskan Malamute Token ( LASM ) dahil olmak üzere köpek temalı kripto para birimlerinin bir parçasıdır . Bu daha düşük değerli tokenler, Dogecoin pompasını kaçıran yatırımcıları 0.0002’den yaklaşık 0.75 USD’ye çekti.

17 Eylül 2021’de ABD merkezli en büyük kripto borsası olan Coinbase, platformlarında Shiba Inu’yu listeledi. Bu haber, Shiba Inu fiyatının takip eden iki gün içinde %40’ın üzerinde artmasına neden oldu ve meme köpek tokenini tekrar gündeme getirdi.

Shiba Inu’nun Kurucuları Kimlerdir?

Shiba Inu WoofPaper’ın, ekiplerinin SHIB’i yaratmasının üç nedeni vardır:

-Sıfırdan başladık, sıfırla.
-Shib’in arkasındaki parlak beyinler daha önce hiç iş birliği yapmamıştı.
-Shiba Inu Köpeklerini seviyoruz.

Shiba Inu madeni parasının anonim yaratıcısı “Ryoshi” olarak bilinir. Bununla birlikte, Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto gibi, köpek temalı kripto para biriminin gizemli kurucusu hakkında çok az şey biliniyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem