Series A 15 Milyon ABD Doları Topladı

Benzer Haberler

NFT’yi kredi teminatı olarak kullanmaya odaklanan Arcade, Pantera Capital, Castle Island Ventures ve Franklin Templeton Blockchain Fund tarafından yönetilen A Serisi finansmanda 15 milyon ABD Doları topladı.

A Serisi finansmanın amacı, kurumsal yatırımcıların NFT alanını desteklemeye katılımını teşvik etmektir.

Arcade, ödünç verme için teminat olarak NFT’yi destekleyen, borçluları ve borç verenleri atıl varlıkları likidize etmek için birbirine bağlayan, böylece Ethereum platformunda tasarlanan ve ERC20 belirteçleri sağlayan bir platformdur.

Diğer yatırımcılar arasında Golden Tree Asset Management, Eniac Ventures, Protofund, Maybe Nothing Capital ve Lemnis Carp yer alıyor. Melek yatırımcılar arasında BlockFi CEO’su Zac Prince ve Quantstamp CEO’su Richard Ma yer alıyor.

Arcade’in kurucu ortağı Gabe Frank, çarşamba günü yaptığı bir duyuruda şunları söyledi:

“DeFi endüstrisi şu anda 200 milyar doların üzerinde Toplam Kilitli Değer içeriyor ve NFT’ler bu değerin önemli bir bölümünü oluşturuyor. Ancak DeFi’deki altyapı eksikliği, NFT sahiplerinin devasa piyasa değerlerine rağmen varlıkları üzerinde likidite elde etmelerini engelliyor.”

Arcade platformu, Wrapped NFT (wNFT) adlı tescilli teknolojisini geliştirmiştir. Ayrıca kredi alması gereken kullanıcılar, birden fazla NFT varlığını kendi adları altında toplayabilir ve bunları tek bir kredi almak için kullanabilir.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem