Sequoia Capital’dan 600 Milyon Dolarlık Kripto Para Yatırımı!

Benzer Haberler

Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren risk sermayesi şirketi Sequoia Capital, kripto paralara özel olarak 600 milyon dolarlık yeni bir yatırım fonu başlattığını duyurdu.

Dev yatırımı Perşembe günü açıklayan şirket, Sequoia Crypto Fund fonunun likit tokenler ve dijital varlıklar üzerinde kullanılacağını duyurdu.

Sequoia Capital’ın resmi web sitesinde yapılan açıklamada, şirketin bu yatırım için 500-600 milyon dolar arasında bir bütçe ayırdığı bilgisi verildi. Dünyanın teknoloji devrimlerinin gerçekleştiği Silikon Vadisi’nde faaliyet gösteren ve 50 yıllık tecrübesi olan Sequoia Capital, kripto para alanına şimdiden yelkenleri indirerek önemli yatırımlar gerçekleştirdi.

İşte Sequoia Capital’ın tarafından yapılan o açıklama:

“Sequoia Kripto Fonu, kripto piyasasına olan taahhüdümüzün bir göstergesi. Bu fonla amacımız protokollere daha aktif katılmak, token projelerini daha iyi desteklemek. Açık kaynak araştırmaları için sürekli destek sağlamak da dahil olmak üzere kripto topluluğuyla iş birliği içinde çalışmaya kararlıyız.”

Şirket, kripto para endüstrisinde staking işlemleri dahil olmak üzere diğer yatırım yöntemlerinde de aktif rol alacağını ifade etti. Staking, ödül karşılığında bir protokole veya ağa likidite sağlamak için kullanıcıların kripto paralarını kilitleme sürecidir.

Ayrıca Sequoia Capital, FTX borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried ve Twitter kurucu ortağı Jack Dorsey de dahil olmak üzere kripto dünyasının bazı önemli isimleriyle şimdiden ortaklık yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem