SelfWealth, Avustralyalılara Kripto Para Birimi Hizmetleri Sunan İlk Aracı Kurum Oldu

Benzer Haberler

Avustralya’da aracı kurum olarak faaliyet gösteren SelfWealth, ülkede vatandaşlara kripto para ticareti sunan ilk şirket olacak.

Avustralyalılar kripto paranın yanı sıra ABD, ASX ve Singapur menkul kıymetlerini tek bir yerde alıp satabilecekler. Mevcut müşterilerin yeni bir hesap açmaları gerekmeyecek ve yalnızca küçük bir ara yüz değişikliği görecekler.

SelfWealth, bu hizmeti sunmak için uzun süredir çalışıyordu. SelfWealth, Avustralya’nın en büyük kripto borsalarından olan BTC Markets ile bir anlaşma imzaladı.

BTC Markets CEO’su Carlone Bowers, Avustralya vatandaşlarının 2022’nin ikinci çeyreğinden itibaren beş dijital varlıkla ticaret yapabileceklerini söyledi. Ancak bütün bu gelişmeler için mali gözlemci AUSTRAC’ın onayı bekleniyor.

Avustralyalılar Kripto Paraları Benimsiyor

Avustralya’da yaklaşık 800.000 kripto yatırımcısının olması, Avustralya vatandaşlarının kripto paraları benimsediğinin bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Bununla birlikte SelfWealth üyelerinin önemli bir kısmı kripto varlıklarla ticarete sıcak bakıyor. Finansal faaliyetler açısından Avustralya’nın dördüncü büyük aracılık platformu olan SelfWealth, üyelerinin %30’undan fazlasının bu tür varlıklarla ticaret yaptığını keşfettikten sonra, kripto para birimi hizmetleri sunmaya karar verdiklerini açıkladı.

Ayrıca, Avustralya’nın baş vergi dairesi, 100.000’den fazla vatandaşın 2021’de kripto kazançları için vergi ödediğini söyledi. Avustralya’da yaşanan bu gelişme, kripto borsaları ve borsa aracı kurumları arasındaki ortaklıklar, dijital varlık ticaretinin ana akım haline geldiğini gösteriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem