SEC Başkanı: DeFi’nin İyice Anlaşılması Gerekiyor!

Benzer Haberler

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler’e göre, merkezi olmayan finans (DeFi), yeni bir kavram olmamakla birlikte, yanlış adlandırılmış bir kavram. Bununla birlikte yaygın inanışın aksine merkeziyetsiz de değil. Aslında DeFi platformları yönetim mekanizmalarını, ücret modellerini ve teşvik sistemlerini içeren merkezi bir altyapıya sahiptir.

Financial Times’a konuşan SEC Başkanı Gary Gensler, “DeFi’nin sadece web üzerindeki yazılımlardan ibaret olduğunu iddia etmek yanlış olur. Ancak bu platformlar, New York Menkul Kıymetler Borsası kadar merkezi olmamakla birlikte, henüz netlik kazanmayan ilginç şeyler.” Dedi.

Gary Gensler’in Financial Times’ta yaptığı açıklamalar gösteriyor ki, kendisi iyi bir kripto para destekçisi olmayacak. Hatta bu açıklamaların doğrultusunda SEC’in kripto para borsalarına yönelik izleyeceği politikalar ve takınacağı tavırlar tahmin edilebilir. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu kripto para borsalarının denetlenmesi gerektiğini düşünüyor. Bununla birlikte DeFi’nin iyice idrak edilmesi gerektiğini düşünen kuruluş, denetimler için planlar hazırlıyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem