Satoshi Nakamoto Elon Musk Olabilir Mi? Musk Yanıtladı

Benzer Haberler

Kripto para piyasalarının temeli 2009 yılında Bitcoin’in (BTC) piyasaya sürülmesi ile birlikte atıldı. 2009 yılında, hala kim olduğu bilinmeyen ve “Satoshi Nakamoto” ismini kullanan bir yazılımcı tarafından piyasaya sürülen Bitcoin ile birlikte kripto paralar ortaya çıkmaya başladı ve 2021 yılında kripto para piyasaları beklenmeyen boyutlara ulaştı. Aradan yıllar geçmiş olmasına rağmen Satoshi Nakamoto’nun kimliğinin gizli kalması, bu konuda ortaya çeşitli söylentilerin ve iddiaların çıkmasına da neden oldu. Bu iddialar ve söylentiler arasında, Satoshi’nin, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk olabileceği iddiaları da yer alıyordu. Daha önce de gündeme gelen bu konuyla ilgili olarak Elon Musk bir açıklamada bulundu. Musk, bir kez daha Satoshi Nakamoto olmadığını ifade etti.

Musk’tan “Satoshi Nakamoto” Açıklamaları

2021 yılında kripto para piyasalarının en popüler isimlerinden biri haline gelen Elon Musk, Lex Fridman ile gerçekleştirdiği bir podcast yayınında Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğu iddialarını yalanladı. Musk, Bitcoin’in yaratıcısı olduğunu reddeden bilgisayar bilimcisi ve kriptograf Nick Szabo’nun, Bitcoin’in yaratılmasını sağlayan fikirlerin itilmesinden asıl sorumlu kişi olduğunu savundu. Musk konuya ilişkin açıklamasında “Nakamoto olmadığını iddia ediyor ama emin değilim. Bu ne burada ne de orada ancak Bitcoin’in arkasındaki fikirlerden herkesten daha fazla sorumlu görünüyor” dedi.

Elon Musk, Bitcoin’in İşlem Hızını Eleştirdi

Satoshi Nakamoto tartışmalarının yanı sıra Elon Musk, bir de Bitcoin’in işlem hızına ilişkin eleştirel açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in bir servet deposu olarak oldukça yararlı olduğunu dile getiren Musk, ödemeler için ise bu varlığın yararsız olduğunu dile getirdi. Musk, gecikme süresinin çok uzun olmasından dolayı Bitcoin’i ödemelerde “işe yaramaz” olarak değerlendirdi. Öte yandan Musk, Dogecoin’in (DOGE) Bitcoin’e kıyasla çok daha yüksek işlem hacmi yeteneğine sahip olduğunu da ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem