Santiment’in BTC ve BNB Tahminleri Heyecanlandırdı

Benzer Haberler

Kripto para piyasalarında fiyatların nasıl seyredeceğine ilişkin belirsizlik devam ediyor. Bitcoin (BTC), Kasım ayından sonra başlattığı düşüş eğiliminde sırasıyla kritik destekleri kaybetti ve 69 bin dolar seviyesinden başlayan bu düşüşte BTC, Rusya-Ukrayna savaşının başlamasıyla 34 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Kasım ayından sonra geçen süreçte %50’den fazla değer kaybeden ve zaman zaman toparlanan BTC adına fiyat analizleri ve tahminler gelmeye devam ederken, yatırımcıları heyecanlandıran bir analiz de Santiment’ten geldi. Santiment Bitcoin’deki teknik görünümün ve Binance Coin (BNB) fiyatında yükseliş sinyalleri görüldüğünü raporladı.

Zincir Üstü Analiz Platformundan BTC ve BNB Tahminleri

Kripto para piyasaları bir süredir sert dalgalı fiyat hareketleri ile sarsılıyor. Bitcoin’in çift yönlü hareketleri piyasa genelinde bir dalgalanmaya neden olurken, Bitcoin fiyatında yeniden bir yükseliş başlayıp başlamayacağı konusu da merak uyandırıyor. Zincir üstü analiz platformu Santiment, konuya ilişkin heyecan verici bir rapor paylaştı. Santiment, Bitcoin ve Binance borsasının kripto para birimi olan Binance Coin’in önemli bir yükseliş sinyali verdiğini belirten bir rapor paylaştı. Platform söz konusu raporda teknik analize de yer verdi.

Santiment’ten DOT, LUNA ve SOL Yorumları

Santiment, Bitcoin ve Binance Coin fiyatlarında yükseliş sinyallerinin görüldüğünü öne sürdüğü söz konusu raporunda öte yandan Polkadot (DOT) fiyatında ise güncel verilerle birlikte aşağı yönlü ivmelenme sinyali görüldüğünü iddia etti. Zincir üstü analiz platformunun değerlendirmelerine göre diğer yandan bir süredir işlem hacminde ciddi artışlar kaydeden Terra (LUNA) ve Solana (SOL) fiyatlarında da ivmelenme bir süre daha devam edecek.

Piyasa Genelinde Değer Kaybı

Santiment’in, fiyatında yükseliş sinyali görüldüğünü öne sürdüğü Bitcoin, son günlerde gelen değer artışlarına karşı 40 bin dolar barajını bir kez daha aşamayarak 38 bin dolar seviyesinde dengelendi. Bitcoin’in son fiyat hareketlerinden paralel şekilde etkilenen Ethereum (ETH) da son fiyat hareketleri sonrasında 2 bin 500 dolar seviyesinin hemen üzerinde denge buldu. Bununla birlikte kripto para sektörünün toplam piyasa değeri de 1,78 trilyon dolara geriledi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem