Şangay, Metaverse Alanında 2025 Yılına Kadar 52 Milyar Dolarlık Büyüme Planlıyor!

Benzer Haberler

Şanghay şehri, Metaverse alanında 2025 yılında kadar 52 Milyar Dolarlık bir büyüme hedeflediği eylem planını yürürlüğe sokmak için çalışmalara başladığını açıkladı.

Metaverse alanı dünyadaki ülkelerin, şehirlerin, büyük şirketlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Bu konuda somut bir adım atan şehirlerden birisi de Şangay oldu. Çin’in nüfus bakımından en büyük şehri olan Şangay, şehri Metaverse endüstrisinin merkezine dönüştürmek için hazırladığı eylem planını açıkladı. Bu plana göre, şehirde en az 10 adet yenilikçi ve Metaverse alanında lider konuma gelecek şirketlerin kurulması, 100’den fazla uluslararası şirkete de ev sahipliği yapılması planlanıyor.

Şangay, Metaverse Endüstrisinin Merkezi Haline Gelecek

Yayınlanan belgede; Metaverse alanındaki planlara ulaşabilmek için ne kadar yatırım yapılması planlandığını açıkça belirtilmese de , hükümetin Metaverse endüstrisindeki şirketleri desteklemek, yatırım yapmak, faiz indirim ve birtakım diğer teklifleri sunmak için özel bir fon kurulması gerektiği bilgisi yer alıyor. Raporda ayrıca, 5G, yapay zeka, temel ve ileri düzeyde teknolojilerde yapılması planlanan değişikliklerinde yer aldığı görülüyor.

Kripto ve piyasalar ile ilgili en son haberleri anında öğrenmek için bizi sosyal mecralardan takip etmeyi unutmayın.

Twitter Adresimiz: Parasanal Twitter

Facebook Adresimiz: Parasanal Facebook

Telegram Kanalımız: Parasanal Telegram

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem