Sahte Kripto Para Uygulamaları Tespit Edildi!

Benzer Haberler

ABD-Japon siber güvenlik şirketi Trend Micro bazı sahte kripto para uygulamalarına ilişkin bir rapor yayınladı. Raporda, mobil uygulamalar üzerinden kripto para yatırımlarını gerçekleştiren birçok kişi için dikkat edilmesi gereken hususlar yer aldı. Kısa bir süre önce bulut madenciliği operasyonlarına yapılan yatırımlar karşılığında kullanıcılara Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar sunuyormuş gibi davranan sekiz kripto para bulut madenciliği uygulamasının sahte olduğu, kullanıcıları reklam izlemeye ve abonelik hizmetleri için ödeme yapmaya yönlendirdiği tespit edildi.

Trend Micro, tespit edilen kötü amaçlı uygulamaların “kurbanları reklam izlemeye, aylık ortalama 15 dolar olan abonelik hizmetleri için ödeme yapmaya ve karşılığında hiçbir şey almadan artan madencilik kapasitesi için ödeme yapmak için kandırdığını” açıkladı. Ekip, bulgularını Google Play’e bildirdiklerini ve bu uygulamaların Play Store’dan hemen kaldırıldığını söyledi.

İşte Tespit edilen Android Uygulamaları

  • BitFunds – Kripto Bulut Madenciliği
  • Bitcoin Miner – Bulut Madenciliği
  • Bitcoin (BTC) – Havuz Madenciliği Bulut Cüzdanı
  • Crypto Holic – Bitcoin Bulut Madenciliği
  • Daily Bitcoin Rewards – Bulut Tabanlı Madencilik Sistemi
  • Bitcoin 2021
  • MineBit Pro – Kripto Bulut Madenciliği & btc madencisi
  • Ethereum (ETH) – Havuz Madenciliği Bulutu

Sahte kripto madenciliği uygulamalarının analizi, herhangi bir gerçek kripto madenciliği faaliyeti göstermediklerini ortaya koydu. Trend Micro, uygulamaların kullanıcı ara yüzündeki (UI) sahte madencilik faaliyetlerinin bir sayaç ve bazı rastgele işlevlerden oluşan yerel bir madencilik simülasyonu aracılığıyla gerçekleştirildiğini ifade etti. Firmanın analizi, 120’den fazla sahte kripto para madenciliği uygulamasının kurbanları dolandırmaya devam ettiğini gösteriyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem