Rusya’daki En Büyük Banka, Ülkedeki İlk Blockchain ETF’sini Başlattı

Benzer Haberler

Rusya’nın bu yıl kripto dünyasındaki eylemleri olumlu olmadı. 2021 başında Vladimir Putin, kripto paranın kara para aklama veya terörizmi finanse etmek için kullanılabileceğini söyledi. Ardından bu ayın başlarında Rusya Bankası, Rus yatırım fonlarının yatırım yapmasını yasakladı. Ancak bu büyük duyuruyla birlikte işler değişiyor gibi görünüyor.

Rusya’nın en büyük bankası Sberbank perşembe günü yaptığı açıklamada, Sber Asset Management’ın “Sberbank Blockchain Economy ETF” adlı bir fon başlattığını ve Rusya borsasında satışa sunulacağını duyurdu.

Evgeny Zaitsev. Sber Varlık Yönetimi CEO’su şu açıklamaları yaptı:

“Kripto varlıklarına doğrudan yatırımlar yüksek riskler doğurabilir. Bu varlıklarla kendi başınıza başa çıkmak zordur. Bu nedenle kriptoya değil, blok zincir teknolojilerinin geliştirilmesine odaklanan firmalara yatırım yapmayı tavsiye ediyoruz.”

Görünüşe göre diğer ülkeler kripto ETF’lerinde ABD’den daha hızlı hareket ediyor. Daha fazla kripto ve blok zinciri şirketi halka açıldıkça, daha fazla ETF ve daha fazla fırsat olacak. Umarız 2022’de ABD, Kanada’nın yönünü takip eden bir spot Bitcoin ETF’yi onaylar.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem