Rusya’da Kripto Para Madenciliği Düzenlemeleri Devam Ediyor

Benzer Haberler

Rusya’da kripto para madenciliği sorunlarına el atacak bir çalışma grubu oluşturuldu. Rus Devlet Duması önderliğinde, kripto para madenciliği endüstrisindeki düzenlemeleri ve denetlemeleri tesis edecek bir çalışma grubu oluşturuldu.

Yapılan resmi duyuruya göre, Devlet Duması Başkanı Vyacheslav Volodin, yasama meclisine sektördeki düzenleyici boşluklara el atacak bir grup oluşturma görevi verdi. Yeni grubun, Güvenlik ve Yolsuzlukla Mücadele Temsilciler Komitesi Birinci Yardımcısı Andrei Lugovoy’un açıklamasının ardından kurulduğu belirtildi.

Sağcı Liberal Demokratik Halk Partisi’nin bir üyesi olan Lugovoy’un yakın zaman önce yaptığı açıklamada, milletvekillerinin Duma’da sunacakları bir yasa tasarısı taslağını şimdiden yazdıklarını söylemişti.

Milletvekili Lugovoy, Bitcoin madenciliği ile ilgili yönetmelik meselesinin bir zorunluluk haline geldiğini söyledi. Ayrıca, ülkede faaliyet gösteren kripto para madencilerinin yılda 2 milyar dolar kazandığını, ancak madencilerin elde ettikleri gelirler için vergi ödemediğini belirtti.

“Kripto para üretimine ilişkin düzenleme eksikliği nedeniyle, kolluk kuvvetleri, bireysel faaliyetlerde suç belirtileri oluşturamadıkları ve gerekli kararları alamadıkları için genellikle çıkmaza giriyor.”

Yakın bir zamanda yerel iş yayını RBC tarafından yayınlanan makalede, Rusya Devlet Duma Finansal Piyasalar Komitesi başkanı Anatoly Aksakov’un, Duma’nın girişimci faaliyetleri düzenleyen yasalar kapsamında kripto para madenciliğini düzenlemesini tavsiye ettiği açıklanmıştı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem