Rusya Merkez Bankası, Dijital Varlıkların Yasa Dışı Kullanılmasını Engellemek İstiyor

Benzer Haberler

Rusya Merkez Bankası, kripto paraları yasalara aykırı kullananlardan hesap sorulmasını istiyor. Mali düzenlemeleri gerçekleştiren kurum, yasa dışı olduğunu düşündüğü dijital varlıklarla ilgili yasal sorumluluk getirilmesini önerdi.

Rusya Merkez Bankası Kripto Paraları Önlemeyi Amaçlıyor

Rusya Federasyonu’ndaki kripto para birimleri ile ilgili faaliyetler, bu yılın başında yürürlüğe giren “Dijital Finansal Varlıklar Hakkında” yasa aracılığıyla kısmen düzenlenmeye devam ediyor. Dijital paraların mal ve hizmetler için ödeme yapmak için kullanılıp kullanılamayacağı hala merak edilen konular arasında.

Rusya Merkez Bankası (CBR), Bitcoin ve benzerleriyle ödeme yapılmasına sürekli olarak karşı çıktı. CBR şimdi “dijital finansal varlıkların yasadışı dolaşımı” için yasal sorumluluk getirmek istiyor.

Teklif, 2024 yılına kadar Rusya Merkez Bankası’nın “Rusya Federasyonu Mali Piyasalarının Geliştirilmesine Yönelik Ana Yönergeler” başlıklı program belgesinde yerini almıştır. Proje, Devlet Duması’na sunulmak üzere Yönetim Kurulu tarafından yakın zamanda onaylandı.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem