Rusya, Kripto Para Düzenleme Çalışmaları Yapmıyor!

Benzer Haberler

Kritp para sektörün önde gelen isimleri, Rusya’daki düzenleyici çalışmaların yeterli olmadığını iddia ediyor. Rusya Ocak 2021’de kripto para yasasını kabul etmişti. Fakat sektörün önde gelen isimleri, ülkenin kripto para piyasasının hala ciddi anlamda düzenlenmemiş olduğunu iddia ediyor.

Yapay Zeka ve Blockchain Derneği (RACIB) başkanı Yury Pripachkin, Rusya’nın sağlamış olduğu düzenlemelerin, çözümle ilgisi olmayan önlemlerden oluştuğunu savundu.

Pripachkin, yerel haber ajansı RBC ile yaptığı röportajda, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in son yıllarda kripto para düzenlemesini yerine getirmek için sıkı çalıştığına atıfta bulundu. Yönetici, 2017 yılından bu yana kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinin 200 milyar $’dan 2,7 trilyon $’a kadar yükseldiğinin altını çizdi.

Pripachkin, konuya ilişkin şunları söyledi:

Pripachkin, Rusya’nın “Dijital Finansal Varlıklar Üzerine” kripto para yasasının bir temel oluşturduğunu ancak akıllı sözleşmeler gibi sektör terimlerini tanımlayamadığını ve hatta kripto para madenciliği, token çıkarmak ve vergilendirme gibi faaliyetlerin de düzenlenmediğini iddia ediyor.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem