Rus Temizlikçi, Kripto Madencilik Cihazlarını Çaldı!

Benzer Haberler

Rusya’da enteresan bir hırsızlık vakası yaşandı. Kripto para madenciliği için kullanılan cihazlar bir temizlik görevlisi tarafından gasp edildi.

Rusya’nın Tyumen şehrinde yaşayan bir temizlik görevlisinin, patronuna ait Bitcoin madenciliği ekipmanlarını çaldığı iddia edildi. 46 yaşındaki temizlik görevlisi kripto madenciliği cihazlarını gasp etmekten hüküm giyebilir. Şahsın, bu hırsızlık olayı nedeniyle 10 yıla kadar hapis cezası alabileceği söyleniyor.

Yakın zamanda Tyumen şehrinde yaşayan bir vatandş, yaşanan hırsızlık olayını polise ihbar etti. Yetkililer daha sonra, temizlik görevlisi olan şahsı tutukladı. Yaklaşık 1 milyon 13.625 Dolar değerinde bir kayıp olduğu iddia ediliyor.

Temizlik görevlisi olan hırsız, ilk olarak patronuna ait garajda bulunan çok miktarda pahalı bilgisayar ekipmanı olduğunu fark etti. Daha sonra ev sahipleri evde yokken, kilitli olmayan bir pencereden binaya girdi ve ekipmanları gasp etti. Çaldığı malları iki grup şeklinde olay yerinden götüren hırsız, ilk kısmı bir taksiyle Yekaterinburg’a nakletti. İkinci kısmı tanıdıklarına gönderildi.

Çalınan maden makinelerine polis tarafından el konuldu. Yakında sahibine teslim edilecekleri belirtildi. Temizlik görevlisi duruşmaya kadar tutuklu kalacak. Yakın zamanda bir Yaroslavl sakini de arkadaşının garajından 22.000 Dolar değerinde madencilik ekipmanı çaldığı için üç yıl denetimli serbestlik cezasına çaptırılmıştı.

Ancak hırsız, kripto para madenciliği yapmak için çalınan madencilik ekipmanını uygun şekilde kuracak kadar kripto para bilgisine sahip değildi. Ayrıca ağustos ayının sonlarında, Kursk’taki bir daireden 55.000 Dolar değerinde 30 güçlü ekran kartına sahip altı maden kulesinin de çalındığı iddia edildi.

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem