Rus Rublesi, Dünyanın En İyi Performans Gösteren Para Birimi Oldu!

Benzer Haberler

Rus rublesi bir ABD kuruşunun altına düştükten iki ay sonra, kıtalararası ülkenin itibari para birimi dünya çapında en iyi performans gösteren para birimi oldu.

Ünlü ekonomistler tarafından bu durum ” olağan dışı ” olarak ifade edildi. Ukrayna ile girdiği savaş sonrası sert yaptırımlara maruz kalan Rusya, bu yaptırımlara maruz kalan ülkelerin aksine para birimi rublenin yükselişi otoriteler tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

28 Şubat 2022 tarihinde rekor bir düşüş gözlemlenen Rus rublesi, aradan geçen iki ayın ardından Nisan ayının ortalarında yükselişe başladı ve diğer ülkeler tarafından uygulanan sert yaptırımlara rağmen savaş öncesindeki seviyelere ulaştı. Bu yükseliş hala devam ederken, Rus rublesi uluslararası alanda en iyi performans gösteren para birimi olarak da tarihe geçti.

” Emtia Fiyatları Çok Yüksek “

Ünlü ekonomistlere göre Rus rublesinin yükselişi, emtia fiyatlarının yüksek olmasına bağlı. Ambargolar ve yaptırımlara Rus ihracat hacminde büyük bir düşüşe neden olsa da, emtia fiyatlarının aşırı yüksek oluşu bu düşüşü kat be kat telafi ettiği görüşü hakim.

Kripto ile ilgili en son haberler için bizi twitter üzerinden takip etmeyi unutmayın.
Twitter Adresimiz: Parasanal

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem