Rus Çift, Türkiye’de Kripto Para Piyasasını Mercek Altına Aldı

Benzer Haberler

Rusya’nın Sibirya bölgesinde yaşayan 36 yaşındaki Nıgma Tullin Shamanova ve 39 yaşındaki Marad Shamanova çifti, Türkiye’de kripto paraya olan ilgiyi Mersin’de araştırmaya koyuldu.

Anamur Ekspres’te yer alan özel bir habere göre Rus çift Mersin’de hem tatil yapıyor, hem de Türkiye’deki kripto para piyasası üzerine bir araştırma çalışması yapıyor.

Anamur esnafından kripto para ile alışveriş yapmaya çalıştıklarını dile getiren Shamanova ailesi, ülkenin kripto para ile ödemeleri kabul etme isteğini, Türkiye’nin kripto para birimini kabul etmeye ne kadar hazır olduğunu, insanların tepkisinin ne olduğunu ölçmeye çalıştıklarını ifade etti.

Türkiye’deki kripto para kullanıcısının sayısının beklediklerinden daha fazla olduğunu belirten çift, Antalya’da başlattıkları çalışmaları Mersin’de tamamlayıp Kapadokya’da sonlandıracaklarını söyledi. Marad Shamanova’nın konuyla ilişkin açıklaması:

“Türkiye’de hemen hemen herkes kredi kartı kullanıyor. Yani plastik kartlara bağlanılmış. Bu projeyi Türkiye’de başladık, yani pilot projedir. Bakalım abone yaptıranlar nasıl tepki veriyor? Kripto topluluğu böyle, bir deneye hazır mı? Kripto parayı çok bilen yok.”

Anlık BTC Fiyatını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gündem